Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

دیدگاه موسسه نسبت به موضوع رسیدگی به ایتام

 مهمترین هدف  از تاسیس موسسه, ترویج فرهنگ صحیح رسیدگی به ایتام است. توجه به این مهم،  که این فرشته های کوچک، «امانتهای الهی» در نزد ما هستند.اینکه خداوند مهربان , پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم و اهل بیت ایشان علیهم السلام ، همواره  در مورد حفظ حقوق و رسیدگی به این عزیزان سفارش نموده اند, نشان از جایگاه ویژه نام یتیم دارد. بنظر ما  ضروری است که  نگاه به ایتام بسیار محترمانه باشد. دیدگاه اصلی و بنیادین موسسه ، ترویج حس احترام و حفظ شان ایتام، با جلوگیری از به نمایش  گذاردن فقر این کودکان است. هدف از این امر، پیش از هر چیز، حفظ شخصیت  و غرور این کودکان است چرا که شخصیت و غرور هر انسان، ارزشمندترین سرمایه ی اوست. این عزیزان در سنینی هستند که شخصیتشان در حال شکل گیری است .دنیایی پر از آرزوهای بزرگ دارند و موسسات خیریه و مردم باید این جوانب را مد نظر داشته باشند.

 از سوی دیگر باید توجه داشته باشیم که انها بر ما منت داشته و این وظیفه انسانی و دینی ما است که مراقب این کودکان باشیم.ما نیازمند کمک  کردن هستیم و درا ین هنگام است که حسی از نوع عشق و آرامش در خود احساس می کنیم.ما می توانیم کمی بخشنده تر باشیم تا بسیار زیباتر زندگی کنیم.

 

 

 

 

برای صدقه واجب یا مستحب، فوائد بسیاری است كه از خلال روایات و آیات استفاده می شود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.
در اینجا به مواردی اشاره می کنیم:
1 . با صدقه مال كم نخواهد شد، همانطور كه از موسی بن جعفر ـ علیهما السّلام ـ از پدران بزرگوارش از پیامبر اكرم(ص) نقل شده كه فرموده اند: هیچ گاه مال انسان با صدقه كم نخواهد شد،

پس صدقه بدهید و نترسید.("بحارالانوار"، ج96، ص131)

2. پاداش زیاد اخروی؛ چنانكه از پیامبر اكرم(ص) نقل شده است که فرمودند: آگاه باشید هر كه انفاق نماید به صدقه ای، برای اوست به وزن هر درهم، مانند كوه أحد از نعمت های بهشت.("بحارالانوار"، ج 96، ص 115)

3. صدقه مرگ بد را دفع می كند.("بحارالانوار"،ج 96، ص 124)

4 . صدقه عمر را زیاد می نماید.("بحارالانوار"، ج 96، ص 119)

5 . صدقه روزی را زیاد، و فقر را برطرف می سازد.("بحارالانوار"، ج96، ص118 و119)

6 . صدقه موجب شفا و دوای مریض است.("بحارالانوار"، ج 96، ص 120)

7 . صدقه برای حفظ یک چیز، آن را از خطر خرابی محفوظ می دارد.("بحارالانوار"، ج 96، ص 124)

8 . صدقه خانه و شهر را آباد سازد.("بحارالانوار"، ج 96، ص 130)

9 . صدقه قضاء سوء حتمی آسمانی را برطرف كند.("بحارالانوار"، ج96، ص130)

10 . صدقه مال انسان را از تصرف اشرار حفظ می كند؛ چنان كه از پیامبر اسلام(ص) روایت شده، هر كه در حالت اختیار مال خود را از خوبان دریغ دارد، خداوند در حالت اضطرار، مال او را نصیب اشرار كند.("بحارالانوار"، ج96، ص131)
با این حساب، صدقه تجارت سودمندی است، چه در دنیا و چه در آخرت؛ چنان كه از علی(ع) روایت شده که فرمودند: هر گاه گرسنه شدید، با خدا به وسیله صدقه سودا كنید.("نهج‌البلاغه"، ص 258، حكم).

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت