Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/mahtab

گزارش کلاس های آفتاب و مهتاب ـ اردیبهشت 1396

 بسمه تعالی

کلاس های آفتاب و مهتاب (ویژه دختران و پسران) در سه مقطع سنی ( 7-11)، (12-15) و (16-22) تشکیل شده است که تعداد آنها بین 160 تا 170 نفر در هر هفته متغیر هستند. این کلاس ها هر هفته یک جلسه برقرار می باشد.

محتوای آموزشی این کلاس ها شامل دو بخش می باشد:
1) قرآن و معارف اسلامی (45 دقیقه)
2) آموزش مهارت های اجتماعی با محوریت هوش هیجانی (خود آگاهی ،احساسات و...) (45دقیقه)

  کلاسهای  مهتاب (ویژه دختران)
کلاس های مهتاب در 8 کلاس برای دختران موسسه در روزهای پنج شنبه در دو نوبت صبح (مهتاب 1-7-4) و عصر (مهتاب 2-3-5-8) برگزار می شوند. این کلاس ها در پنج مکان جمکران، خیابان شهرقائم،خیابان کلهری،خیابان کوثر و خیابان شاه ابراهیم تشکیل می شوند. تعداد بچه ها در این کلاس ها بین 130-140 نفر متغیر میباشند.

انس با قرآن و اهلبیت (7-11 سال)
در بخش روخوانی قرآن بچه ها  آیات هفته های گذشته را همخوانی و آیاتی از سوره های طارق، ضحی، انشراح و اعلی را تلاوت کردند. همچنین مروری بر آیات حفظ شده در جلسات قبلی انجام شد. مربیان نیز پیرامون موضوعات غیبت، آینه (خصوصیات آن و شرح حدیث مومن آینه برادر مومن است) و خصوصیات دوست خوب همراه با روایت، داستان و شعر مطالبی همراه با بچه ها بیان کردند. آموزش وضو و واجبات آن هم از دیگر بخشهای مطرح شده در این کلاسها بود.

انس با قرآن و اهلبیت (12-15 سال)
در بخش روخوانی آیاتی از سوره ملک، قلم (مرور کل آیات) و نوح (1-12) توسط بچه ها تلاوت شد. همچنین مربیان با همراهی بچه ها پیرامون فواید و اثرات یاد خدا، زود قضاوت نکردن، علایم و شرایط ظهور، احترام به مردم، چگونگی آمادگی برای ظهور امام مهدی (عج ) همراه ذکر روایات و داستان مطالبی را بیان کردند.

انس با قرآن و اهلبیت (16-22 سال)
در بخش انس با قرآن کریم آیات 83-105 سوره بقره تلاوت شد. همچنین موضوعات نشانه های ایمان، نحوه رفتار با خود و دیگران (از دیدگاه قرآن و اهل بیت ع)، برابری همه انسانها در مقابل قانون الهی و... توسط بچه ها با همراهی مربیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. احکام غسل و تیمم نیز  برای بچه ها بیان گردید.

بخش مهارت های اجتماعی
این ماه در همه کلاس ها (بجز مهتاب 2و7) موضوع احساسات، احساس خشم و تکنیک آرام سازی و عکس العمل افراد هنگام عصبانیت (لاک پشت ـ گرگ ـ اسب ) بصورت گفتگو و بازی آموزش داده شد.

 اخبار اردیبهشت ماه کلاسهای مهتاب
1) این ماه برنامه اردو آموزشی فرهنگی داشتیم. یکی از خیرین موسسه  طی تماس با ما گفتند که تئاتری در تالار شهید آوینی به نام ساحل سنگی در حال اجراست و می توانیم با رایزنی با مجریان تئاتر بچه ها را بدون هزینه به تماشای تئاتر ببریم. ما طی دو روز به همراه 130 نفر از بچه ها برای تماشای تئاتر به مجموعه شهید آوینی رفتیم. تجربه ای شیرین و خوب برای ما و بچه ها بود. گزارش این اردو را با قلم یکی از بچه ها می توانید در اینجا بخوانید.
2) روز عید مبعث با نذری یکی از همیاران موسسه از بچه ها و خانواده هایشان ناهار پذیرایی شد.
3) مقارن با روز معلم بچه ها در بعضی از کلاس ها برای قدردانی از زحمات مربیان جشن غافلگیر کننده ای  برگزار کردند.
4) هر پنجشنبه کلاسی توسط خانم خواجه ایان  جهت آموزش نویسندگی و ویرایش هیات تحریریه نشریه بچه های ماه برگزار می شود. در این کلاس ابتدا موضوعاتی مطرح و سپس بچه ها در مورد آن موضوع داستان کوتاه یا شعر می نویسند تا از این طریق استعدادیابی شود. همچنین نحوه نوشتن گزارش از بچه ها خواسته شده تا نشریه داخلی موسسه  بتواند با کیفیت بهتری ارایه شود.
5) گوشت نذری به بچه های مهتاب 2 اهدا گردید.
6) به مناسبت میلاد امام زمان (عج) جشن زیبایی که بصورت خودجوش توسط بچه ها تدارک  شده بود در کلاسها برگزار شد.

 

 کلاسهای آفتاب (ویژه پسران)
بخش آموزش موسسه امام هادی (ع) دو کلاس برای پسرها برگزار می کند. بچه های کلاسهای آفتاب همگی بین 11 تا 15 سال سن دارند و تعداد بچه های کلاسها در حال حاضر 30 نفر می باشند.

کلاس آفتاب 1 (جمکران):
این کلاس جمعه صبح (در منطقه جمکران) با حدود 15 نفر برگزار می شود. بعد از گپ و احوالپرسی، بچه‌ها جلسه قرائت قرآن کریم و تمرین قواعد روخوانی (با محوریت کتاب آقای علی قاسمی) را شروع می کنند.    بعد از جلسه قرآن ضمن پذیرایی دو موضوع از کتاب  "محمد مثل گل بود" با موضوعات کاربردی و مهارتهای اجتماعی (سبک زندگی نبوی ) توسط بچه‌ها خوانده و در موردش گفتگو می شود. بعد از کلاس برنامه سرگرمی و ورزشی برقرار است.

 کلاس آفتاب 2 (شهرقائم):
این کلاس پنجشنبه ها در منطقه شهرقائم با حدود 15 نفر برگزار می شود. بعد از برنامه تلاوت قرآن کریم، با توجه به ایام نیمه شعبان موضوعات مربوط به یاری امام زمان (عج) و ظهور حضرت عنوان گردید. کتابخانه‌ای با مدیریت خود بچه‌ها راه‌اندازی شد که بچه‌ها کتاب‌های خودشان را جمع‌آوری و به یکدیگر امانت می دهند. در پایان برای ایجاد تنوع برنامه ورزشی یا مسابقه برگزار می‌شود.

اخبار اردیبهشت ماه کلاسهای آفتاب
1) در این ماه خیریه‌ی مناديان مهربانی (خیریه ای که تاسیس و مدیریت آن با بچه های کلاس های آفتاب است) دو خانواده جدید را تحت پوشش خود قرار دادند. بنابراین همینک این خیریه  پنج خانواده تحت پوشش دارد. این خانواده‌ها در زمینه سر زدن و احوالپرسی، کمک‌های یدی،  پرداخت قبوض، پر کردن کپسول گاز، سرویس کولر، توزیع سبدهای حمایتی و... توسط بچه‌ها مورد حمایت قرار می گیرند.
2) همکاری یک گروه دانشجویی با بچه‌های خیریه مهربانی: یک گروه دانشجویی که قصد توزیع سبد غذایی ماه مبارک رمضان جهت خانواده‌های نیازمند داشتند، با همکاری بچه‌های خیریه کلاس جمکران، این سبدها را به دست سه خانواده تحت پوشش خیریه منادیان مهربانی رساندند.
3) خیریه منادیان مهربانی کلاس شهر قائم هم تشکیل شد. بچه ها همینک در مرحله شناسایی افراد سالخورده‌ی تنها و نیازمند هستند.
4) اردیبهشت ماه سه نوبت کرایه سالن فوتسال داشتیم.

پذیرایی روز عید مبعث

 

 

کیک جشن روز معلم کلاس مهتاب

 

جشن میلاد امام زمان (عج) کلاس مهتاب

 

گزارش خانم قریبی مربی کلاس مهتاب 4 به مناسبت جشن نیمه شعبان

 صبح نیمه ی شعبان ساعت هشت ونیم وارد حسینیه شدم، خیلی جو قشنگی حاکم بود، همه ی بچه ها در حال تکاپو بودند چند نفر در حال درست کردن ریسه، چند نفر هم در حال تمرین سرود. سپس بچه ها مشغول تمیز کردن حسینیه و تدارک پذیرایی و شیرینی شدند. همه ی بچه ها دوست داشتند مسئولیتی داشته باشند و خوشحال بودند، مراسم با تلاوت قرآن شروع شد، سپس بچه های ابتدایی سرود خواندن، بعد هم خودم برای بچه ها صحبت مختصری راجع به اینکه چطور میتونیم امام زمان (عج) را یاری کنیم با بیان مثالی در حد سن خودشون بیان کردم، به روسری هرکدوم از بچه ها کاغذی وصل کردیم با عناوین مختلف، راجع به یاری امام زمان (عج)، این که من با مهربان بودنم، با حجابم، با احترام به بزرگترها، نماز اول وقت و ... می توانم امام زمانم را یاری کنم، خانم خسروی و حائری هم برای بچه ها مولودی زیبایی خواندند، یک مسابقه شاد هم داشتیم، در آخر هم بچه های کلاس خودمان سرود را اجرا کردند و مراسم با دعای فرج و پذیرایی به پایان رسید.

خدا رو شکر همه راضی بودن، هدف اصلی این بود که همه در اون روز با هم مهربون باشند و با همدلی و همکاری هم برای امام زمان (عج) جشن بگیرند.

 

گزارش کلاس های آفتاب و مهتاب ـ فروردین 1396

بسمه تعالی

کلاس های آفتاب و مهتاب (ویژه دختران و پسران) در سه مقطع سنی ( 7-11)، (12-15) و (16-22) تشکیل شده است که تعداد آنها بین 160 تا 170 نفر در هر هفته متغیر هستند.این کلاس ها هر هفته یک جلسه برقرار می باشد.

محتوای آموزشی این کلاس ها شامل دو بخش می باشد:
1) قرآن و معارف اسلامی (45 دقیقه)
2) آموزش مهارت های اجتماعی (خود آگاهی ،احساسات و...) (45دقیقه)

  کلاسهای  مهتاب (ویژه دختران)
کلاس های مهتاب در 8 کلاس برای دختران موسسه در روزهای پنج شنبه در دو نوبت صبح (مهتاب 1-7-4) و عصر (مهتاب 2-3-5-8) برگزار می شوند. این کلاس ها در پنج مکان جمکران، خیابان شهرقائم،خیابان کلهری،خیابان کوثر و خیابان شاه ابراهیم تشکیل می شوند. تعداد بچه ها در این کلاس ها بین 130-140 نفر متغیر میباشند.

موضوعات دینی گروه 7-11 سال
در بخش روخوانی  آیاتی از سوره مسد و نبا  تلاوت و تمرین گردید. همچنین موضوعاتی در  مورد اهمیت امانتداری و آثار آن و اینکه چرا نماز ستون دین است برای بچه ها بیان گردید.

موضوعات دینی گروه سنی 11 تا 15 سال
در بخش روخوانی قرآن  آیات 27 تا 34 سوره لقمان و  1 تا 5 سوره نوح تمرین و قرات شد. همچنین درباره موضوعات اثرات یاد خدا در زندگی، توجه به نعمت های الهی، انجام کارها برای خشنودی خداوند، محتوای کلی سوره نوح و هدف این سوره و ... برای بچه ها بیان گردید.

موضوعات دینی گروه سنی 15تا 22 سال
در بخش روخوانی آیات 74 تا 105 سوره بقره تلاوت شد و موضوعاتی از قبیل قصاوت و سنگ دلی و عوامل آن، اثرات گناه و... که در آیات فوق تلاوت شده بود مورد بررسی قرار گرفت. در بخش احکام نیز انواع غسل و حکم قسم در روزه توضیح داده شد. همچنین پیرامون اثرات مخرب شبکه های مجازی و انتخاب صحیح عکس پروفایل گپ و گفتی صورت گرفت.

 بخش مهارت های اجتماعی
در این ماه نیز ادامه مهارتهای کنترل خشم با ذکر عوامل و هشداری خشم در هر فرد و اولویتهایی که در جزوه بیان شده بود به بچه ها آموزش داده شد.

 اخبار اسفند ماه کلاسهای مهتاب
1) برگزاری جشن باشکوه میلاد امام علی (ع) با حضور  همه دختران و مادرانشان که گزارش تصویری این مراسم در این لینک قابل مشاهده است.
2) برگزاری مراسم بزرگداشت وفات حضرت زینب کبری (س)

 

 کلاسهای آفتاب (ویژه پسران)
بخش آموزش موسسه امام هادی (ع) دو کلاس برای پسرها برگزار می کند. بچه های کلاسهای آفتاب همگی بین 11 تا 15 سال سن دارند و تعداد بچه های کلاسها در حال حاضر 30 نفر می باشند.

کلاس آفتاب 1 (جمکران):
این کلاس جمعه صبح (در منطقه جمکران) با حدود 15 نفر برگزار می شود. فروردین ماه دو جلسه برگزار شد.
جلسه اول با احوالپرسی و گفتگو پیرامون تعطیلات نوروز و عیدی دادن شروع شد. با چیدن قرآن‌ها مروری بر آموخته‌های گذشته شد و توسط بچه ها آیاتی تلاوت و قواعد روخوانی تمرین گردید. با اتمام جلسه قرآن به همراه پذیرایی کتابخوانی جمعی در دو موضوع از کتاب «محمد مثل گل بود» خوانده و در موردش گفتگو انجام پذیرفت و بعد از آن فوتبال در زمین خاکی.
جلسه دوم در بوستان علوی برگزار شد. با کمک بچه‌ها بعد از صرف صبحانه، جلسه قرائت و مفاهیم قرآن در فضای آزاد برگزار گردید. سپس به همراه بچه های سایر کلاس ها در زمین چمن فوتبال داشتیم که تصاویر آن در زیر آمده است.
خیریه منادیان مهربانی هم کماکان 3 خانواده را تحت پوشش دارد.

 کلاس آفتاب 2 (شهر قائم):
این کلاس پنجشنبه ها در منطقه شهر قائم با حدود 15 نفر برگزار می شود. درفروردین 2 جلسه تشکیل گردید.
یکی از جلسات در بوستان علوی در فضای با صفای پارک تشکیل شد. در این جلسه بعد از صرف صبحانه ابتدا قرائت قرآن دسته جمعی با همراهی سایر کلاس ها برگزار شد. سپس چند نکته ی قرآنی بیان شد. برگزاری مسابقه فوتبال یکی دیگر ازبرنامه ها بود.

 

اخبار اسفند ماه کلاسهای آفتاب
1) جشن باشکوه میلاد امام علی (ع) برای بچه های کلاسها در تاریخ 22 فروردین برگزار گردید. گزارش تصویری این مراسم در این لینک موجود است.
2) برگزاری کلاس در بوستان علوی در صبح جمعه 25 فروردین ماه. جلسه تمام کلاس های آفتاب به شکل مشترک در بوستان علوی همراه با فوتبال برگزار گردید. در این برنامه به توفیق الهی صبح جمعه ساعت 9 بچه‌ها توسط اتوبوس به بوستان علوی منتقل شدند. بعد از صرف صبحانه، جلسه قرآن تشکیل شد و علاوه بر قرائت به چند نکته در خصوص مفاهیم نیز اشاره شده. سپس ساعت 11 الی 12:30 بچه‌ها در زمین چمن کرایه شده مشغول فوتبال و دارت در قالب 4 تیم شدند.

 

گزارش اردوی تئاتر کلاسهای مهتاب ـ اردیبهشت 1396

 چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه 96 پنج کلاس از کلاس های مهتاب برای دیدن تئاتر "نمایش ساحل سنگی" دعوت شدند. گزارشی که می خوانید توسط یکی از دانش آموزان کلاس مهتاب 5 نوشته شده است.

به نام خدا

نویسنده: گزارشگر افتخاری مؤسسه الهام حسینی

ساعت 6 سرویس ها رسیدند و بچه ها یکی پس از دیگری با نظم سوار شدند، سرویس کلاس مهتاب که بچه ها سوارش بودند از سرویس کلاس ما، که دیگر برای خودمان خانمی شده بودیم، جدا بود. دبیر های هر کلاس هم کنار بچه های کلاس خود بودند.

گرم صحبت بودیم که متوجه شدیم به محل مورد نظر( نگارخانه شهید آوینی) رسیده ایم. همه پیاده شدیم و به طرف نگارخانه حرکت کردیم. بعد از ورود متوجه خانم فردوسی شدیم که داشتند بلیط های ورود به صحنه را بین بچه ها پخش می کردند.

هر بچه ای بعد از گرفتن بلیطش به طرف آسانسور حرکت می کرد. ناگفته نماند که ما بچه های کلاس مهتاب 5 هنگامی که بچه های کوچکتر با آسانسور به بالا می رفتند، از پنجره به تصاویری که در نگارخانه به تماشا گذاشته شده بود، نگاه می کردیم که برای مان واقعا لذت بخش بود.

به طبقه مورد نظر رسیدیم، پشت درب اتاق اجرا منتظر بودیم. بچه ها با هم حرف می زند، عکس سلفی می گرفتند، عده ای برای خود و عده ای هم برای نشریه، عده ای هم داشتند فرم قرعه کشی بلیط را پر می کردند و آن را در صندوق می انداختند. تا اینکه در سالن باز شد و آقایی در کنار ایستاده بود و اعلام کردن که هر فرد با دادن بلیط خود به من وارد سالن می شود. بچه ها به ترتیب بلیط به دست یکی یکی وارد می شدند. در هنگام ورود به هر فردی یک بروشور در مورد نمایش ساحل سنگی به همراه یک تکه کاغذ مربع شکل داده می شد و به بچه ها هم به علاوه این بروشور یک تاج کاغذی که عکس خاله ستاره داشت می دادند.

بچه ها تاج هایشان را بر سر می گذاشتند و در کنار هم بر روی صندلی های خود می نشستند. بعد از اینکه همه تماشاچیان نشستند و سالن آرامش خود را گرفت، آقایی آمدند روی صحنه و اعلام کردند که در هنگام اجرا از تصویر برداری و عکس برداری بپرهیزید، لطفا گوشی های همراه خود را سایلنت کنید چون این برنامه یک اجرای زنده است، لطفا همکاری کنید که ان شاء الله اجرای خوبی داشته باشیم تا به همه شما خوش بگذرد.

بعد از رفتن اون آقا، چراغ ها خاموش شدند و برنامه با صدای آواز آقای صدف شروع شد، بچه ها دست می زدند و در موقعی که باید ساک بودند، سکوت را رعایت می کردند و موقعی هم که باید با عوامل صحنه مثل خاله ستاره یا آقای صدف همکاری می کردند هم همکاری خود را می کردند.

اجرای شاد و هیجان انگیزی بود، این برنامه ساعت 18:50 شروع شد و ساعت 20:15 به پایان رسید. در آخر برنامه هم اعلام کردند که بچه ها اجازه دارند در کنار بچه های اجرا عکس بگیرند و در مسابقه اینستاگرامی آنها شرکت کنند. هر فردی می تواند با گذاشتن عکس خود در اینستاگرام در مسابقه شرکت کند و هر عکسی که لایک بیشتری بخورد برنده است.

بچه ها حال و هوای دیگری داشتند. وقتی در کنار خاله ستاره و یا مرغ دریایی عکس می انداختند خوشحال بودند زیاد. در حال عکس انداختن بودند که خانم فردوسی بلند اعلام کردند که سرویس ها کنار در منتظر بچه ها هستند و همه سعی کنند هرچه سریعتر سوار سرویس ها شوند، بچه ها به طرف سرویس ها حرکت کردند، این بار هرکس سرویس مسیر خانه خودش را سوار می شد، عده ای از بچه ها که دوست داشتند در کنار هم باشند اینجا از هم جدا شدند و دقایقی چند طول نکشید که همه به سلامتی به خانه های خود رسیدند.

پایان

 

گزارش تصویری جشن میلاد امام علی (ع) ویژه کلاس‌های مهتاب (دختران)

 بسمه تعالی

 با همت بخش آموزش موسسه روز جمعه 1396/1/25 مجلس جشنی به مناسبت میلاد امام علی (ع) برای 270 نفر از بچه های کلاسهای مهتاب به همراه مادران و برخی از دوستان برگزار گردید. در تهیه گزارش این جشن از دو تا از بچه های کلاسهای مهتاب خواستیم تا با قلم و دیدگاه خود گزارشی از این جشن برای ما بنویسند. در ادامه هر دو گزارش را که بسیار جالب و جذاب است می خوانید.

گزارش اول: به قلم خانم الهام حسینی (16 ساله)
ما بچه های کلاس مهتاب به جشنی که به مناسبت میلاد امام علی (ع) در موسسه امام هادی (علیه السلام) برگزار شده بود، دعوت بودیم. من و مادرم به دلیل اینکه قرار بود مدرسه موسسه را تزئین کنیم چند ساعت زودتر از بقیه به محل برگزاری جشن رفتیم. درگیر تزئین کردن بودم که عده ای دیگر از بچه ها آمدند و مشغول آماده کردن تنقلات پذیرایی مراسم شدند، عده ای دیگر هم در گوشه ای درگیر تمرین نمایش بودند، سالن به شدن گرم بود ولی حال و هوای بچه ها شور دیگری داشت. ساعاتی بعد همه جا تزئین شده و بساط پذیرایی هم آماده بود، تقریبا همه ی مهمانان مان هم آمده بودند. بچه ها خوشحال و شاداب مشغول گفت و گو بودن که ناگهان صدای سرود دسته جمعی ای از میان بچه ها بلند شد و همه با تعجب از سرود ساکت شده بودند و گوش می دادند. بعد از به پایان رسیدن آن مجری برنامه با نام و یاد خدا شروع کرد.

اولین برنامه قرائت آیاتی از سوره فتح توسط یکی از دبیران بود. بعد از قرائت سرود دیگری به مناسبت ولادت امام علی (علیه السلام) توسط یکی دیگر از کلاس های مهتاب خوانده شد و بعد با صلواتی که بچه ها در پایان سرود گفتند، گروه نمایش به صحنه آمد و شروع به اجرای طنزی که آماده کرده بودند کردند، هر دیالوگی که گفته می شد تمام سالن با صدای خنده بچه ها و خانواده هایشان سپری شد، نمایش با مزه ای بود. در پایان نمایش هم سرود دیگری در وصف امام علی (علیه السلام) خوانده شد و بعد مجری شروع کرد به اعلام برندگان مسابقات نقاشی و حفظ قرآن کریم و دادن جوایزی نفیس و ارزنده به برندگان. بعد هم خانم فردوسی بر روی صحنه آمد و تک تک دبیرها را صدا زد و از آنها خواست که بچه های فعال کلاسشان را به بقیه بچه ها و خانواده ها معرفی کنند و از زحمات بسیاری که دبیر های محترم برای بچه می کشند تشکر کرد. در پایان این بخش از برنامه هم از تمامی بچه های که در به وجود آمدن فصل نامه موسسه مهر امام هادی (ع) زحمت کشیده بودند تشکر و جوایزی به آنان داده شد.

 دیگر وقت مولودی و شادی بچه ها فرا رسیده بود، مولودی زیبا در وصف امام علی (علیه السلام)، مبعث پیامبر (ص) و ... در همان میان بود که از بچه ها با آجیل و شکلات و شیرینی پذیرایی شد و در پایان مولودی هم به کسانی که در بسته آجیل شان حدیثی قرار داشت هدیه تعلق گرفت، بچه ها حدیث های اهل بیت (ع) را بلند می خواندند و جایزه می گرفتند و بعد هم به کسانی که حدیث های خوانده شده را از حفظ می خواندند جایزه می دادند.

مراسم به پایان رسید و از بچه ها با شام (قورمه سبزی) پذیرایی شد، و بعد از خواندن نماز به طرف خانه هایشان راهی شدند.

گزارش دوم: به قلم خانم رؤیا معصومی
و بالآخره تاریخ 96/1/25 فرا رسید. بچه های موسسه فرا رسیدن آنرا لحظه شماری می کردند، قرار است جشنی به مناسبت ولادت شاه جهان امیرالمومنین علی (علیه السلام) برپا شود. این جشن روز جمعه بود، عده ای از بچه ها زودتر آمده بودند، برای آماده کردن سالن و پذیرائی از مهمان های عزیز، و عده ای دیگر برای آماده شدن و تمرین برنامه های که قرار است برای مهمان های گرامی برگزار شود.

سالن با مهارت خاصی تزئین شده بود بر روی میز هدایای مختلفی چیده شده بود، بچه ها هر کدام مسئولیتی داشتند، عده ای انتظامات، عده ای مسئول پذیرای، کار با نظم و ترتیب پیش می رفت. صمیمیت و گرمی بین بچه ها به وضوح دیده می شد و با شوق و ذوق مشغول انجام مسئولیت خود بودند، خانم فردوسی با اینکه تمام سنگینی کارها به دوش ایشان بود ولی با لبخند و شادی از بچه ها استقبال می کردند و برتمام امور نظارت داشتند.

 کم کم مهمان های عزیزمان از راه رسیدند. سالن از مادران که سمت راست و بچه ها سمت چپ پر بود، پس از چند دقیقه یکی از مربیان با صوت دلنشین خود و قرائت چند آیه از قرآن فضای معنوی و آرام بخش را ایجاد کرد و بعد از آن مجری عزیزمان از بچه ها خواستند نمایش طنز خود را اجرا کنند، نمایش طنز تست هوش بود که حسابی همه را خنداند هر کدام از کلاس ها سرودی کوتاه را آماده کرده بودند که میان برنامه بخوانند. هر کلاسی استرس و ذوق خودش را داشت، پس از سخنرانی خانم گرجی هر کدام از دبیران کلاس مهتاب یک تا هشت بچه های نمونه خود را معرفی کردند. و البته لازم به ذکر است که کلاس خانم جوادی تمام شاگردانش نمونه بودند، سپس از بچه های نشریه قدردانی شد و هدایایی شامل یک جلد کتاب به آن ها اهداء شد و بعد از آن قدردانی و سپاس از حافظان قرآن کریم بود، هر کدام با توجه به رتبه که بدست آوردند مبلغ چند صد هزار پول جایزه داده شد. پس از آن به نقاشان ماهرمان که در مسابقه شرکت کرده اند و برنده شده اند نیز چندصدهزار پول داده شد. همهمه ای و شادی بچه ها و صدای دست زدن آن که سالن را پرکرده بود پس از تمامی این ها مولودی خوان با صدای رسا و زیبای خود مجلس ما را گرم نمودند و بچه ها با تمام انرژی دست می زدند و تکرار می کردند.

در آخر بسته های تخمه بین بچه ها پخش شد. با توجه به حرف خانم فردوسی در داخل بعضی از بسته ها نوار کاغذ کادویی هست که پشت آن نصف یک حدیث است و هرکس چنین بسته ای به دستش رسید، باید با توجه به طرح کاغذ کادو شخص دیگر را که مثل همان کاغذ کادو در بسته تخمه داشته را پیدا کند تا حدیث کامل شود. بچه های خوش شانس کاغذ های خود را بالا گرفته بودند و به این سو و آن سو می رفتند تا کاغذ کادوی شبیه خود را پیدا کنند، تا اینکه همه توانستند حدیث خود را کامل کنند، خانم فردوسی اعلام کرد حفظ آن جایزه دارد و احادیث را با صدای بلند و شمرده شمرده خواند. بچه ها تند تند به دنبال مداد و دفتر یا هر چیزی بودن که احادیث را یادداشت کنند. سه حدیث و سه تا از بچه های خوش شانسمان برنده شدند و هدایای زیبایی را بردند و در آخر با دادن شام و خدا حافظی با بچه ها و مادران به این جشن خاتمه دادیم.

خواننده گرامی این جشن عالی بود چون مدیر آن خانم فردوسی بود !!! و همکاری بچه های شیطون

 

شیرینی های مراسم، محصول تولید ایتام موسسه

 

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1091 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1500 پرونده با مبلغ اهدایی 74,925,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت