Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

گزارش تصویری از خانه هایی که مورد عنایت ویژه خداوند هستند

چند روز قبل به بازرس موسسه گفتم که برای تهیه گزارش تصویری به برخی خانواده های ایتام سری بزنیم. روال  تهیه گزارش تصویری  بر این است که همیشه به بازدید برخی خانواده های ایتام تحت پوشش موسسه می رویم و از آنها مسایل مختلف زندگیشان را می پرسیم. مخصوصا از بچه ها  بیشتر سوال می کنیم و از همان حرفها و تصاویر، گزارشی داستان گونه بیان می کنیم. البته ما به دنبال بیان فقر و سختی های زندگی این عزیزان نیستیم بلکه  سعی داریم از زاویه ای دیگر به زیبایی و مناعت طبع بسیاری از این خانواده ها نگاه کنیم. این که این خانواده ها با نبود پدر سعی در حفظ منزلت و حل مشکلات خود دارند. و اینکه بدانیم بی جهت  نیست که خداوند اینقدر در مورد حرمت و حقوق این فرشته های کوچولو  تاکید دارد.

همیشه قبل از تهیه گزارش  یکی از فکر مشغولیهای من این است که در مورد چه سوژه ای گزارش تهیه کنیم. در حالیکه همین ذهنیت در فکرما جولان می کرد به 2 خانواده  تلفن زدیم و گفتیم که می خواهیم خدمتشان برسیم. وقتی وارد خانه این عزیزان شدیم با صحنه هایی مواجه شدیم که بنظرم نیازی به بیان روایت گونه ندارد و تصاویر خود  گویاست. وجود چنین خانواده هایی باعث مباهات است. برای یک موسسه خیریه خیلی مهم است که مددجویان آن خانواده هایی مومن و اهل کار کردن باشند. متاسفانه در جامعه ما از کار این گونه خانواده ها حمایت لازم به عمل نمی آید و امیدورایم تا با فرهنگ سازی و تدوین قوانین مناسب از کار در چنین خانواده هایی حمایت لازم صورت پذیرد.

 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

 
+5 #2 مهدی 1392-05-02 01:13
مخلصانه کارکردن سخت است آقا...
خیلی سخت...
اللهم عجل لولیک الفرج

ممنون از تهیه این گزارش...
 
 
+5 #1 آتش رو 1392-05-01 18:17
عكسها نشاندهنده كمك از سازمانهايى است كه وسايل و مواد اوليه حرفه را در اختيارشان كذاشته است. بسياى از خانوادهاى با بدر هستند كه بعلت اعتياد, ترك خانواده, بيمارى روحى و جسمى سازمانى به آاها كمك نميكنند ودر شراطى بمراتب بد تر بسر ميبرند, شايد موسسه اين خانوادها را سناسايى كند براى كمك هاى اوليه تا بتوانند حدودى خود ساز شوند. بهتر است موسسه از مشكلاتشان سوال كند, در اين مرحله شايد نتواند كارى انجام دهد اما با جمع آورى اطلاعات مشكلات همه كير را رد يابى كرده و كمكهاى لازم ويا راه حل مناسب ميتواند ارايه دهد. مشكلات هميشه مادى نيست بلكه روحى و اجتمايى است.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت