Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

خواص علمي منحصر به فرد آب زمزم


تحقيقات يک دانشمند ژاپني نشان مي دهد آب زمزم در مکه مکرمه ويژگي منحصر به فردي دارد که درهيچ يک از آب هاي جهان يافت نمي شود. به گزارش شبکه تلويزيوني العالم ؛ دکتر ماسارو يموتو افزود نتايج تحقيقات با استفاده از فن آوري نانو نشان مي دهد با افزودن يک قطره آب زمزم به هزار قطره آب معمولي ، خواص آب زمزم در آب معمولي ايجاد مي شود.

اين دانشمند ژاپني تاکيد کرد با استفاده از فن آوري نانو نتوانسته است هيچ يک از خواص آب زمزم را تغيير دهد. به گفته اين محقق ژاپني ، علت تغيير نيافتن خواص آب زمزم با استفاده از فن آوري نانو مشخص نشده است. وي که پايه گذار نظريه تبلور ذرات آب است، همچنين مي گويد جمله "بسم الله الرحمن الرحيم" که در قرآن کريم وجود دارد و مسلمانان آن را در ابتداي کارهاي خود يا در هنگام غذاخوردن و يا موقع خواب بر زبان مي آورند، تأثير عجيبي بر بلورهاي آب دارد. وي مي افزايد زماني که بسم الله الرحمن الرحيم گفته مي شود، تغييرات عجيبي در بلورهاي آب رخ داده و آنها بسيار زيباتر مي شوند، لذا مي توان با گذاشتن کاستي از تلاوت قرآن کريم در کنار آب، آن را زيباتر و با صفاتر نمود. چاه زمزم در نزديکي مقام ابراهيم و در هجده متري کعبه، در زيرزمين واقع است و آب آن توسط پمپ از طريق لوله کشي به زائرين مي‌رسد.

چاه زمزم از ديگر آثار مسجد الحرام است که با نامهاي چاه اسماعيل، حفيرة عبدالمطلب، شفاء سُقم، عافيه، مَيمونه، طُعم، بَرکة، بَرّة ، شناخته مي‌شود. اين چاه در قسمت شرقي مسجدالحرام قرار دارد و همانند ديگر مشاهد حج، از آثار ابراهيم، اسماعيل و هاجر است. بر اساس متن قرآن، پس از آنکه ابراهيم ، همسر و فرزندش را ترک کرد، تشنگي بر آنها چيره شد، هاجر به دنبال آب ميان صفا و مروه دويد سرانجام جبرئيل بال و يا پاشنه پاي خود را بر زمين کوفت و زمزم جوشيد، براي حفظ جان اسماعيل و هاجر پديد آورد. پس از مدتي آثار چاه از ميان رفت تا آن که عبدالمطلب بار ديگر آن را حفر نمود و از آن زمان تا کنون حاجيان از اين آب بهره‏مند مي‏شوند.

در توسعه اخير سالن‏هاي جداگانه‏اي براي زائران از شيرهاي آبي که در آنجا نصب شده و نيز از ظرف‏هاي ويژه‏اي که در نقاط مختلف مسجد الحرام از آب زمزم پر مي‏شود استفاده مي‏کنند. اين چاه در آغاز، منبع تأمين آب مکه بود و پس از آن چاه‌هاي ديگري در مکه و اطراف آن ايجاد شد. مردم براي اين چاه تقدس بسيار قائل بودند. وجود اين چاه و اهميت آن براي مردم مکه سبب شده بود تا در قريش منصب «سقايت» به وجود آيد. اين منصب در اوان ظهور اسلام، در دست عباس عموي محمد بود. در روايات اهل بيت، نوشيدن از آب زمزم سفارش شده و همه مسلمانان به متبرک بودن آن باور دارند.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

 
+4 #2 مدثر 1391-09-06 19:24
باز هم خوبه ژاپنی ها درباره شگفتی های اسلام تحقیق میکنن ما مسلمونها هم فقط سر تایید تکون بدیم و احسنت بگیم
سایت بسیار زیبایتان را لینک کردم
 
 
+2 #1 مریم 1391-08-01 21:35
سلام. دست این آقای دانشمند ژاپنی درد نکنه که درمورد آب زمزم تحقیق کرده.
خدا به شما و خیرین محترم موسسه تون خیر بدهد.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت