Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

اثر معجزه آسای سفیده تخم مرغ بر سوختگی


مرد جوانی مزرعه ش رو با سم آفت کش سمپاشی می کرد و می خواست بدونه که چقدر از سم در مخزن باقی مونده. درپوش رو برداشت و فندک رو روشن کرد. بخار بلند شده از سم آتش گرفت و سراسر بدن اونو در بر گرفت. اون از روی تراکتور پائین پرید و فریاد زد. زن همسایه با حدود 10 تخم مرغ از خونه بیرون دوید و در عین حال فریاد می کشید "تخم مرغ بیارید" او تخم مرغها رو شکست وسفیده رو از زرده جدا کرد". وقتی آمبولانس رسید و مسئولین کمک های اولیه مرد جوان رو دیدن پرسیدن "کی این کارو کرده؟" همه به اون زن اشاره کردن و مامورین به اون زن تبریک گفتن. " شما صورت اونو از نابود شدن نجات دادین". در انتهای تابستان مرد جوان دسته گلی به اون زن تقدیم و از اون تشکر کرد. صورتش مثل صورت یک بچه صاف شده بود. در ذهن داشته باشین که این روش درمان شامل آموزشهای مامورین آتشنشانی هم هست. کمک های اولیه شامل پاشیدن آب سرد بر سطح صدمه دیده و کاهش درجه حرارت برای جلوگیری از سوختگن لایه های زیرین پوسته. بعد سفیده تخم مرغ رو روی اون نقطه پخش کنید.

زنی که قسمت زیادی از دستش رو با آب جوش سوزانده بود، با وجود درد زیاد، آب سرد روی دستش ریخت (که خیلی هم دردناکه. من کشیدم می دونم) دوتا تخم مرغ رو شکست و زرده رو از سفیده جدا کرد، کمی اونها رو هم زد، و دستش رو در سفیده فرو برد. سفیده روی دستش خشکید و لایه ای روی دستش کشیده شد. بعداً یاد گرفت که سفیده تخم مرغ یک کولاژن طبیعیه و در تمام بعد از ظهر هر یک ساعت لایه دیگری بر لایه های فبلی افزود. در بعد از ظهر دیگه دردی احساس نمی کرد و روز بعد بسختی میشد اثری از سوختگی دید. 10 روز بعد، هیچ اثری باقی نمونده و پوست رنگ طبیعی شو بدست آورده بود. نواحی سوخته شده به لطف کولاژن موجود در سفیده تخم مرغ که پر از ویتامینه کاملاً ترمیم شده بود

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها   

 
0 #1 مهدي معزز 1396-01-26 16:37
لطفا اين مساائل را نشر نكنيد تخم مرغ باعث عفوني شدن محل سوختگي ميشود ،در مقاله‌ای منتشر شده در ژورنال پرستاری اورژانسی (Journal of Emergency Nursing) موارد سوختگی با درمان نامناسب مانند استعمال رب گوجه‌فرنگی، ماست و سفیده‌ی تخم مرغ بررسی شده و آمده: “هیچ داده‌ای که نشان‌دهنده‌ی هرگونه سودمند بودن اعمال این مواد بر ناحیه‌ی سوخته باشد یافت نمی‌شود.”

و در ادامه آمده: “خطر ابتلا به عفونت ناشی از استفاده از اکثر این درمان‌های نامناسب بر روی زخم سوختگیِ تازه، آشکار است. برای مثال تخم مرغ می‌تواند محیط کشت مناسبی برای بسیاری از میکروارگانیسم‌ه ا باشد.”
و در یک مورد خاصِ ذکر شده در یک مطالعه‌ی مرتبط، یک کودک ۱۳ ماهه با سوختگی درجه دوم پس از مالش تخم مرغ خام بر روی محل سوختگی توسط پدر و مادرش، به شوک آنافیلاکتیک (حساسیتی) رفت و معلوم شد که به تخم مرغ آلرژی داشته.
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت