Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

روان شناسی امضاء شما


بسیاری از روان‌شناسان بر این باورند كه امضا و حتی دستخط افراد می‌تواند دربردارنده اطلاعات بسیار مهم و ارزشمندی درباره ویژگی‌ها و خصوصیات افراد باشد. از این رو از گذشته تحقیق درباره نحوه امضای افراد مورد توجه بوده است.

اما بر اساس بررسی‌های جدیدی كه در این زمینه انجام شده افرادی كه امضای بزرگ‌تری دارند قدری خودشیفته‌تر هستند و از اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند.
در این مطالعه امضای بیش از 600 نفر از مقامات عالی رتبه در سطح دنیا بررسی شده است. اگرچه افرادی كه امضای بزرگی دارند اغلب تصمیم‌گیرنده خوبی نیستند اما در متقاعد ساختن دیگران از تاثیرگذاری قابل توجهی برخوردارند و از این رو به نظر می‌رسد بخوبی از عهده اداره یك شركت، موسسه یا سازمان بر می‌آیند.

در مقابل افرادی كه امضای جمع و جور‌تری دارند، معمولا افرادی متواضع هستند كه حتی توانمندی‌های شخصی‌شان را هم نادیده می‌گیرند و تصور می‌كنند نمی‌توانند آن طور كه باید از عهده انجام كاری كه به آنها محول می‌شود برآیند.

این افراد تصمیم‌گیرنده خوبی هستند، اما عدم اعتماد به نفس‌شان مانع پیشرفت آنها می‌شود. بر همین اساس امضاهایی كه ساده است نشان می‌دهد فرد صاحب امضا شخصیتی ساده دارد.
هرچه امضا پیچیدگی‌های بیشتری داشته باشد به این معنی است كه فرد صاحب امضا از پیچیدگی‌های شخصیتی بیشتری برخوردار است، اما با وجود این ممكن است در این زمینه استثناهایی هم وجود داشته باشد.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت