Developed in conjunction with Ext-Joom.com

 

امام زمان در احاديث اهل سنّت


1- پيامبر اسلام (ص) در بيان حتميّت ظهور حضرت مهدي(عج) فرمودند: اگر از عمر دنيا جز يک روز باقي نماند، خدا مردي از ما را مي فرستد که دنيا را پر از عدل و داد نمايد، همانطور که پر از ظلم و جور شده باشد. 2- پيامبر (ص) فرمودند: قيامت بر پا نمي شود تا آنکه مردي از اهل بيت من امور را در دست گيرد که اسم او اسم من است. 3- پيامبر اسلام (ص) فرمودند: همانا علي بعد از من امام امت من است و قائم منتظر (از اولاد اوست که) وقتي ظاهر شود زمين را پر از عدل و داد مي سازد همچنانکه از ظلم و جور پر شده باشد، سوگند به آنکه مرا به حق بشارت رسان و بيم دهنده برانگيخت، مسلّماً آنانکه در غيبت او ثابت قدم بمانند از اکسير ناياب ترند. «جابر» برخاست و عرض کرد:

اي رسول خدا، آيا براي فرزند شما قائم، غيبتي هست؟ فرمود: آري سوگند به پروردگارم، مؤمنان امتحان و خالص و کفّار هلاک مي شوند، اي جابر اين امر از امور الهي و سرّي از اسرار خداست که بر بندگانش پنهان داشته، از شک در آن بپرهيز چون شک در امر خداي عزيز و جليل کفر است. 4- «امّ سلمه» مي گويد رسول گرامي اسلام از مهدي (موعود) ياد مي کرد و مي فرمود: اري او حق است و او از بني فاطمه خواهد بود. 5- «سلمان فارسي» مي گويد خدمت رسول گرامي اسلام (ص) ، حسين بن علي را روي زانوي خود نشانده بود و چشمها و لبهاي او را مي بوسيد و مي فرمود: تو سيد پسر سيد برادر سيدي، تو امام پسر امام برادر امامي، تو حجت خدا، پسر حجت خدا، برادر حجت خدائي، و تو پدر نُه حجت خدايي که نهم آنان قائم ايشان است. 6- امام رضا(ع) فرمود: خلف صالح فرزند حسن بن علي عسکري، صاحب الزمان و همان مهدي موعود است. 7- رسول خدا (ص) فرمودند: شما را به مهدي بشارت مي دهم، او در امت من مبعوث مي شود در حاليکه امّت در اختلاف و لغزشهاست، پس زمين را پر از عدل و داد نمايد همانطور که پر از ظلم و جور شده باشد، اهل آسمان و اهل زمين از او راضي و خشنود مي شوند... . 8- امام رضا (ع) فرمود: کسي که پارسائي ندارد دين ندارد، همانا گرامي ترين شما نزد خدا کسي است که به تقوي آراسته تر است .

بعد فرمود: چهارمين فرزند از نسل من پسر بانوي کنيزان است که خدا زمين را بوسيله او از هر ظلم و جوري پاک مي سازد، و او همان است که مردم در تولدش شک مي کنند، و او صاحب غيبت است، وقتي خروج کند زمين به نور خدا روشن مي شود و ميزان عدل ميان مردم نصب مي گردد که هيچکس به کسي ستم نمي کند ... . 9- امير مؤمنان علي (ع) فرمودند: خدا گروهي را مي آورد که خدا را دوست دارند و خداوند نيز آنان را دوست دارد، و به سلطنت الهي مي رسد کسي که ميان آنان غريب (و مستور) است، او همان مهدي موعود است ... زمين را پر از عدل و داد مي سازد بدون آنکه براي او مشکلي پيش آيد، در کودکي از مادر و پدرش دور مي گردد ... و بلاد مسلمانان را با امان فتح مي کند، زمان براي او آماده و صاف مي شود، کلام او مسموع خواهد بود و پير و جوان از او اطاعت مي کنند و زمين را پر از عدل و داد مي سازد چنانکه از ظلم و جور پر شده باشد، در اين هنگام است که امامت او به حدّ کمال مي رسد و خلافت او مستقر مي گردد، و خدا کساني را که در قبرها هستند مبعوث مي گرداند، آنان صبح مي کنند در حاليکه در قبرهاي خويش نيستند، و زمين به وجود مهدي آباد و خرم شده نهرها جاري مي گردد و فتنه ها و آشوب ها و غارتها از بين مي رود و خير و برکات فزوني مي يابد، و نيازي به آنچه در مورد بعد آن بگويم ندارم، و از من بر دنياي آنروز سلام باد.

پي نوشتها

1- مسند احمد بن حنبل، ج1، ص 99

2- مسند احمد بن حنبل، ج1، ص 376 و 430

3- ينابيع المودة، ص 494، چاپ هشتم مطبعه کاظميه.

4- مستدرک علي الصحيحين، ج4، ص 557

5- ينابيع المودة، ص 492

6- ينابيع المودة، ص 491

7- مسند احمد بن حنبل، ج2، ص 37

8- ينابيع المودة، ص 448

9- ينابيع المودة، ص 467 چاپ کاظميه.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مشارکت مردمي

تا کنون تعداد 1193 نفر از فرشته هاي کوچولو در قالب 1682 پرونده با مبلغ اهدایی 78,340,000تومان ماهیانه، تحت کفالت خيرين محترم قرار گرفته اند.


شماره پیامک:50002300
شماره حساب:
3449344934نزد بانک ملت
شماره کارت:

6104337770021002

 

پرداخت خیریه


براي پرداخت خيريه کليک کنيد

ما را دنبال کنید

 

حامیان

نماد اعتماد

عضویت