همزمان با اربعین حسینی، موسسه خیریه امام هادی (ع)، با یاری اعضا و یاوران موسسه، کتاب «روز حسین» را به دو صورت فارسی و انگلیسی ترجمه و به چاپ رسانده است.
متن کتاب، شامل دوبخش است، و هر دو بخش، ترجمه ی نوار صوتی مقتل خوانی شیخ عبدالزهرای کعبی (ره) می باشد که همه ساله در ایام عاشورا و اربعین حسینی ایراد می فرموده اند.

بخش اول آن، شرح لحظه به لحظه ی وقایع عاشوراست. قسمت دوم مقتل، شامل ماجرای اسارت اهل بیت امام حسین (ع) می باشد که همزمان با اربعین حسینی، در «حسینیه ی تهرانی ها» واقع در شهر «کربلا» می خوانده اند .کتاب، بسیار جذاب و گیراست و خواننده را در تمام لحظه های واقعه ی جاودان عاشورا، و درک  فلسفه ی اسارت اهل بیت امام حسین (ع)، با خود، همراه می سازد. سبک خاص مقتل خوانی شیخ کعبی که به زیبایی تمام، در نثر شیوا و روان مترجم کتاب، بازتاب یافته،  کتاب «روز حسین» را به یکی از زیباترین و موثرترین واگویه های وقایع روز عاشورا، بدل کرده است.

در بخشی از مقدمه می خوانیم:

«امام حسین (ع) به خاطر خدا و دین جدش، از هر چه داشت، گذشت؛ و ازخود گذشتگی، والاترین مرتبه ی عشق است. عشق، شیرازه ای است که در  لحظه لحظه ی کتاب عاشورا دیده می شود: عشق به خداوند، فرزند، خواهر، برادر، عشق دوستان به یکدیگر، عشق زن و شوهر، عشق کودکانه…، و به راستی، چه پاکی عشقی بود که فرمود: «علی اکبر، پسرم! اندکی مقابل دیدگانم گام بردار تا نظاره گر قامت رعنایت باشم.  اما، عشق به خدا، سرآمد همه است، و روز حسین، چنین روزی بود…»

سعی موسسه بر آن بوده است که تا حد امکان، کتاب را با کیفیت مطلوب و در خور شأن محتوای آن به چاپ برساند: طرح فوق العاده چشمگیر روی جلد کتاب،  مینیاتور هنرمندانه ی جناب آقای وحید آزاد است . این طرح، که در آن نشانی از شمشیر و خون و نیزه نیست، بازنمود باور دست اندرکاران موسسه ی خیریه ی امام هادی (ع)، به واقعه ی عاشورا، به عنوان تجلی عشق و عاطفه و ایثار و انسانیتی است که در رفتار و گفتار اهالی کاروان امام حسین (ع) موج می زند و الگویی جاودانه برای تمام انسانها در سراسر جهان است.

موسسه ی خیریه ی امام هادی (ع)، در مقدمه ی  کناب، سپاسگزار تمامی کسانی است که به نحوی در این اقدام فرهنگی بزرگ، سهیم بوده اند.

دوستانی که مایلند می توانند فایل pdf این کتاب را دانلود و مطالعه نمایند.
برای آگاهی بیشتر و تهیه ی کتاب، می توانند با شماره ی 09121510429 تماس حاصل فرمایند.
دانلود فایل pdf کتاب روز حسین (ترجمه فارسی)

rooze hossein_Fa
دانلود فایل pdf کتاب روز حسین (ترجمه انگلیسی)
Hossein’s Day_EN

خیریه مهر امام هادی ع

به اشتراک بگذارید