بسمه تعالی

در روز 26 دي ماه در ساختمان جمكران (كه مخصوص آموزش و اشتغال است) تمامي كادر اجرايي و دست اندركاران موسسه اولين جلسه را برگزار كردند. تعداد اعضای حاضر در جلسه 22 نفر بودند كه 15 نفر از اين عزيزان عضو موسسه و هفت نفر دیگر مهمان جلسه و از موسسات ديگر بودند.

نکته: لازم به ذکر است که فعالیت بیشتر اعضای موسسه در قالب خیریه می باشد و در بعضی موارد فقط کرایه رفت و آمد آنها از طرف موسسه پرداخت می شود.

شروع جلسه ساعت 15 اعلام شده بود و با توجه به اينكه مكان ما در حاشيه شهر و بد مسير بود ولي تا ساعت 15 و 8 دقيقه همه ميهمانان تشريف آورده بودند و اين نشان دهنده اهتمام عزيزان به موسسه بود.

جلسه با قرائت قرآن شروع شد. سپس آقاي محقق (مديريت موسسه) به مدت 10 دقيقه به معرفي موسسه و بيان اهداف برگزاري اين جلسه پرداختند. ايشان گفتند كه اين جلسات براي ارتباط بيشتر بين اعضاي موسسه و همچنين كار تيمي قوي تر هر ماه برگزار خواهد شد. سپس خانم فردوسي زاده (مسئول بخش آموزش) نيز دقايقي به معرفي و ارائه گزارشي از بخش آموزش از بدو تاسيس آن پرداختند. ايشان گفتند كه بخش آموزش موسسه در راستاي هدايت و پرورش ايتام از 15 ماه قبل فعاليت خود را شروع كرده است. كلاسها در ابتدا براي دختر خانمها (از خانواده هاي ايتام) تحت عنوان كلاسهاي مهتاب برگزار شد و موسسه در يك ماه اخير كلاسي را هم براي آقا پسر ها (كلاس آفتاب) برگزار نموده است. ايشان در ادامه گفتند كه در كلاسها برنامه هايي همچون آموزش معارف اسلامي همانند روخواني و مفاهيم قرآن كريم، آموزش مهارتهاي اجتماعي در قالب كارهاي جمعي، واگذاري مسئوليت به بچه ها و راه اندازي كتابخانه و همچنين برنامه هاي اردويي و گردهمايي براي كودكان برگزار مي شود. پس از ايشان 4 نفر از مربيان كلاسها نيز به بيان گزارشي از كلاسهای خود پرداختند. پس از آن اقاي قدمگاهي (مربي كلاس آفتاب) نيز دقايقي در مورد كلاس آقا پسر ها توضيحاتي دادند. ايشان یکی از نقاط مثبت موسسه را حفظ كرامت انساني در مورد مددجويان موسسه برشمردند.

سپس آقاي محقق در جمع بندي بخش آموزش گفتند: هدف ما از برگزاري كلاسها اين است كه كودكان انسانهايي شريف بار بيايند. شايد يك كودك دكتر يا مهندس نشود ولي بتواند يك آبميوه فروش شريف و درستكار باشد و گوهر اصلي از ديد ما پرورش شرافت انساني در كودكان است.

پس از آن آقاي بدري دبير موسسه نيز در مورد وظيفه خود كه تنظيم و تشكيل پرونده ايتام و امور مربوط به آن مي باشد صحبتهايي نمودند.

بخش نهايي صحبتها در مورد كارگروه اشتغال موسسه بود و آقاي هدايتي مهر توليدات موسسه از جمله شيريني هاي خانگي را معرفي كردند. ايشان گفتند كه هدف ما اين نيست كه چون محصول ما خيريه است توسط مردم خريداري شود بلكه مي خواهيم مردم آن را بخاطر كيفيت بالاي آن تهيه كنند. همچنين ايشان آمادگي خود را براي برگزاری نمايشگاه در اماكن مختلف بنا بر دعوت دوستان اعلام نمودند.

در اينجا صحبت همه اعضاي موسسه تمام شد و با توجه به اينكه 15 دقيقه تا پايان جلسه باقي مانده بود خانم دكتر معلمي (فوق تخصص روانشناسي كودك و نوجوان) نيز دقايقي در مورد مشكلات خانواده ها و همچنين برنامه ها و راهكارهاي آتي براي حل آن صحبت نمودند. سپس خانم ظهيريان (مدير خيريه دانشجویی بوي زندگي) نيز مدتي كوتاه به معرفي خيريه و نوع همكاريشان با خيريه مهر امام هادي (ع) پرداختند. صحبتها ساعت16 و 20 دقيقه به اتمام رسيد و بعد از پذيرايي مختصري، مهمانان با ارزيابي مثبت از جلسه آن را خاتمه دادند.

 

به اشتراک بگذارید