در روز 7 شهریور ماه اولین همایش خیرین موسسه مهرامام هادی ع با نام سفیران مهربانی در سال فرهنگ کتابخانه ملی تهران برگزار گردید.

در این همایش حدود 150 نفر از دوستان موسسه حضور داشتند. مراسم در ساعت 16 با برگزاری نمایشگاه نقاشی فرشته های کوچک شروع شد. تا ساعت  17:30 میهمانان در سالن برگزاری نمایشگاه بودند.این بازه زمانی بسیار جالب بود زیرا  خیرینی که مدتها بود با موسسه در ارتباط بودند ولی هیچ یک همدیگر را ندیده بودند وارد سالن می شدند و ملاقات های جالبی صورت می گرفت.

سپس همگی عزیزان به سالن همایش رفتند.برنامه با قرات قرآن توسط آقای هدایتی مهر آغاز و سپس کلیپی از شبکه هدهد در مورد  حضرت معصومه  پخش شد.سپس آقای علیانی مجری برنامه,  همایش را با سلام و خوش آمد گویی و توضیحاتی در مورد موسسه آغاز کردند.بعد از آن آقای عظیمی و خانم عادلی(کارگردان و نویسنده ) به مدت مدت 30 دقیقه در مورد انیمیشن بابا صحبت کردند .ایشان در صحبتهای خود اشاره کردند که نزدیک به یکسال و نیم روی این  انیمیشن کار شده است. موضوع انیمیشن در مورد ایتام و با سرمایه گذاری شرکت حصین قشم و برخی دیگر از خیرین موسسه ساخته شده است.قهرمان این انیمیشن 12 دقیقه ای یک دختر بچه یتیم به نام مریم است.بعد از آن برای اولین بار انیمیشن بابا اکران گردید,که با تشویق  حضار مواجه گردید.

در بخش بعدی برنامه  هادی محقق-مدیر موسسه-در مورد همایش و اهداف آن سخنرانی کرد.

بگفته  هادی محقق هدف از برگزاری این همایش گرد هم آمدن اعضای خانواده  موسسه بوده است.این موسسه در قالب یک سایت فعالیت خود را آغاز کرده و همه خیرین از طریق اینترنت با موسسه مرتبط بوده اند و این همایش یک گردهمایی خانوادگی و هویتی برای موسسه بوده است.

همچنین در این همایش نقشه راه یکسال آینده موسسه ترسیم گردید و بیان شد که دوستان می توانند در ادامه مسیر حرکت موسسه مشارکت بیشتری داشته باشند.از موضوعات مهم مطرح شده در همایش  بررسی و پیگیری تحصیل کودکان و همچنین مشاوره و درمان مصایب روحی روانی  ناشی از فقدان پدر بر روی کودکان بود .

در پایان هادی محقق گفت: موسسه تاکنون از دولت هیچ مبلغی را دریافت نکرده است و منابع مالی موسسه شامل کمک خیرین اینترنتی, همچنین کمک های شرکتهای حای موسسه و وجوهات شرعی می باشد.همچنین طرح محدود و آزمایشی قلک نیز بزودی اجرا می گردد.در این طرح برای شروع 200 عدد قلک بین عزیزان متقاضی توزیع می گردد و در صورت موفقیت آن در سری بعد این تعداد افزایش می یابد.

از دیگر موضوعات سخنان مدیریت موسسه , گزارش فعالیتهای انجام شده   در طی سه سال گذشته بود .همچنین بیان شد که تا کنون با کمک اعضای موسسه تعداد 1204 نفر از فرشته های کوچک تحت حمایت و خدمات موسسه قرار گرفته اند. سپس در ساعت 20 همزمان با اذان مغرب همایش به پایان رسید و دوستان برای نماز و صرف شام از سال همایش خارج شدند.

کلیه هزینه برگزاری همایش توسط شرکتهای حامی موسسه پرداخت شد و مازاد این پرداخت نیز صرف امور ایتام می گردد.

شرکتهای حامی موسسه عبارتند از:
شرکت همراه اول,شرکت امن افزار گستر شریف,شرکت حصین قشم,شرکت بن ریل

در پایان از همه عزیزانی که در برگزاری این همایش به موسسه کمک کردند کمال تشکر و امتنان ابراز می گردد.انشالله مورد قبول خداوند واقع شود.

تصاویر و اخبار تکمیلی همایش بزودی در سایت گذاشته می شود.

ایسنا-93/6/8: در گردهمایی خیرین موسسه مهر امام هادی(ع) مطرح شد، نگاه منفی جامعه به ایتام