کلاس های آفتاب و مهتاب (ویژه دختران و پسران) در سه مقطع سنی ( 7-11)، (11-15) و (16-22) تشکیل شده است که تعداد آنها بین 160 تا 170 نفر در هر هفته متغیر هستند.این کلاس ها هر هفته یک جلسه برقرار می باشد.

 محتوای آموزشی این کلاس ها شامل دو بخش می باشد:
1) قرآن و معارف اسلامی-(45 دقیقه)
2) آموزش مهارت های اجتماعی (خود آگاهی ،احساسات و…)-(45دقیقه)

 کلاسهای  مهتاب (ویژه دختران)
بخش آموزش موسسه امام هادی (علیه السلام) هشت کلاس برای دختران برگزار می کند که 77 کلاس در روز های پنج شنبه عصر از ساعت 5-3 و یک کلاس ( مهتاب 5) در روز های سه شنبه عصر همین ساعت برقرار می باشد.
تعداد فرشته های کلاس های مهتاب بین 130-1400 نفر متغیر است. با لطف خدا و زحمات اقای قدمگاهی کلاس مهتاب هفت که تا  قبل ازا ین در منزل یکی از  بچه ها برگزار می شد با توجه به نامه نگاریهای انجام شده و هماهنگی با اداره اوقاف  قم به امام زاده شاه ابراهیم منتقل گردید و در این مکان استقبال بچه ها از کلاس بالاتر می باشد.

 موضوعات دینی گروه سنی 7-11 سال:
کلاس های مهتاب 7-3 (دوکلاس) برای بچه های این سن فعال هستند .موضوع این کلاس ها  با تلاوت سور ضحی ،انشراح، قارعه ،تکاثرو مروری بر آیات حفظ شده در جلسات قبلی گذشت. همچنین موضوعات اهمیت وفایده نماز ، خود پسندی ، انواع دوستیها،رعایت بهداشت وپاکیزگی همراه با بیان شعر،روایت، داستان (رساله حقوق امام سجاد (ع))و بازی بیان شد.

 موضوعات دینی گروه سنی 11-15 سال:
کلاس های مهتاب 1-6-4 (سه کلاس) برای بچه های این سن فعال هستند.موضوع این کلاسها با تلاوت آیاتی از سوره لقمان وقلم(تا آیه 13) گذشت. همچنین تبیین  موضوعات انواع نعمتهای آسمانی، اخلاص ،رعایت لحن ومیزان صدا در صحبت کردن،نقش قلم در حیات انسانها و…. به همراه ذکر روایات، داستان واجرای پانتومیم برای بچه ها بیان گردید.

 موضوعات دینی گروه سنی 15-21 سال:
کلاس مهتاب 2(یک کلاس) برای بچه های این سن فعال است.موضوع این کلاسها قرات ایاتی از سوره بقره و صحبت پیرامون قوم بنی اسراییل و ماجراهایی که با حضرت موسی ع داشتند بیان شد.

 آموزش مهارت های اجتماعی و تبیین هوش هیجانی:
در تمام مقاطع سنی کلاسها بحث ترس و خشم  برای بچه ها  کامل بیان شد و هر مربی با توجه به محتوایی که خانم دکتر معلمی داده بودند و بعضی از مطالب که هر مربی به سلیقه خود اضافه کرده اجراگردید.این اموزشها بر مبنای شناخت بچه ها از احساسات خود و کنترل  ان ،همچنین  تفکر و پیدا کردن راه حل برای مدیریت ان در اینده بیان می شود.

 اخبار دی ماه کلاس های مهتاب :
1- این ماه کلاس های مهتاب با ایام  امتحانات بچه ها مصادف بود  با این حال 177 نفر به بچه های کلاس های مهتاب اضافه شد.
2-کلاس مهتاب4 در تاریخ 23/10وکلاس مهتاب2 در تاریخ2/10 درس احکام باآموزش وضو، مسایل پیرامون آن ،پرسش و پاسخ بچه ها برگزار شد.
3- کلاس مهتاب 55 (خانم رمضانی وگرجی)به دلیل ایام امتحانات واینکه کلاس روز سه شنبه برگزار می شود یک جلسه تشکیل شد.همچنین مهتاب 6 (خانم شعبانی) به دلیل ایام امتحانات دو جلسه برگزار شد.
4-کلاس جدید مهتاب 8 در محله شهر قایم با ثبت نام 155 نفر از بچه هاو دو مربی برای دو بخش آموزه های دینی و بخش مهارتهای اجتماعی تشکیل شد.
5-اردوی علمی تفریحی با حضور بچه های مهتاب 7و3(7-122سال) در تاریخ دوم دیماه به همراه مادرانشان در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد که دارای بخشهای متنوع و جالبی بود .
6- یکی از خیرین محترم و دوست داشتنی  در کلاس های مهتاب 1و2 در حین تدریس مربیان حضور داشتند و بعد از پایان کلاس با دیدن روحیه بچه ها ،پیرامون موضوعات گوناگون که بصورت  پرسش بچه ها مطرح شد صحبت کردند. اغلب صحبتها در مورد ارزش کار و عدم منافات  کار به همراه تحصیل علم بود.
7- جلسه مادران مهتاب 4 با مربی در تاریخ26/100درمحل زندگی بچه ها ( ساختمان اهل کسا) برگزار شد.صحبت مربی درباره موضوع  آشنایی با دوران بلوغ و روش های در ک متقابل مادران و دختران و……بود. لازم به ذکر است که موضوعات انتخابی با توجه به شرایط و مسایل بچه ها با مادران مطرح شد.

کلاسهای آفتاب (ویژه پسران)
بخش آموزش موسسه امام هادی (علیه السلام) دو کلاس برای پسرها برگزار می کند.انشالله  این ماه یک کلاس دیگر هم  شروع به کار خواهد کرد.بچه های کلاسهای افتاب همگی بین 11 تا 15 سال سن دارند.

کلاس آفتاب 1
این کلاس جمعه صبح (در منطقه جمکران) برگزار می شود. بعد از گپ و احوالپرسی با کمک بچه‌ها جلسه قرآن برقرار می شود و ضمن قرائت قرآن کریم، تمرین قواعد روخوانی با محوریت کتاب آقای علی قاسمی بیان می گردد.
در ادامه با جمع آوری قرآن ها، مسئول بخش کتابخوانی، کتابهای  “محمد مثل گل بود” را می آورد – که محتوی موضوعات کاربردی و مهارتهای اجتماعی به سبک زندگی نبوی است –  و ضمن پذیرایی با کمک بچه ها مشغول خواندن یک یا دو موضوع از کتاب می شویم و در مورد هر موضوع بین بچه‌ها تبادل نظر صورت می‌گیرد.
بعد از کلاس هم با مسئولیت دو نفر از بچه ها مسابقه پرتاب دارت یا فوتبال دایر است.

 کلاس آفتاب 2
هر پنجشنبه بعد از نماز عصر این کلاس (د ر منطقه شهرقائم)  برگزار می شود. ابتدا سوره نبا تلاوت می شود  و جالب آنکه برخی از بچه‌ها آن را حفظ کرده‌اند.
در کنار قرائت و روخوانی قران برخی ازمعارف قرانی مثل ترجمه برخی ایات وداستان نزول وهمچنین معماهای قرآنی و… مطرح می‌شود.
بعد از قرآن برای ایجاد تنوع برنامه ورزشی  یا مسابقه برگزار می‌شود وپس از آن در قالب داستان یا طرح یک حدیث مطلبی اخلاقی-رفتاری مانند: احترام به والدین، راستگویی، اهمیت قران، کمک به همنوع و مطرح می گردد…
برای انس دوستان با کتاب سعی شده کتاب داستانی دراختیار انها قرار بگیرد و خود آنها داستانی را برای جمع بخوانند.
در پایان با انجام مسابقه ی دارت و مشخص شدن برنده کلاس به اتمام میرسد.
الحمدالله علاقه مندی دوستان به گونه ای است که قبل شروع کلاس ،آن ها زودتر از مربی حاضر شده و دسته جمعی به قرائت قران می‌پردازند.تا کنون بخش اموزش مهارت های اجتماعی با محوریت اموزش هوش هیجانی برای پسران شروع نشده و امیدواریم بزودی  این بخش  در اموزشهای اقا پسرها اجرایی شده و به وحدت رویه در کلاسها برسیم.همچنین درسنامه ای بزودی برای همه کلاسها  تدوین خواهد شد.

 اخبار دی ماه کلاس های آفتاب:
1- کلاس سوم آفتاب در منطقه امامزاده ابراهیم قم هم ان شاء الله هفته آینده شروع خواهد شد
2- در این ماه خیریه‌ی مناديان مهربانی(خیریه ای که بچه های کلاس افتاب 1 تاسیس کرده اند) ، یک پیرزن تنها راکه اعضای خانواده خود را از دست داده را تحت پوشش قرار دادند.این خیریه تا کنون  دو خانواده مسن را تحت حمایت قرار داده و بچه ها برخی امور  این خانواده ها مانند پر کردند کپسول گاز،پرداخت قبض اب و  برق  و خرید برخی از مایحتاج انها را با کمک مالی موسسه  انجام می دهند.
3- با بچه های کلاس افتاب 11 مصوب شد هر ماه یک بار برای فوتبال سالن کرایه شود و برای شروع هفته گذشته این کار انجام شد و نیمی از هزینه کرایه سالن هم توسط خود بچه‌ها پرداخت گردید.