کلاس های مهتاب (ویژه دختر خانمها)
کلاس های مهتاب در سه مقطع سنی (7-11)، (12 -14) و (15-18) برگزار می‌‌شود. تا کنون تعداد بچه ها در کلاس ها به  116 نفر رسیده است.

کلاسهای مهتاب 1، 2، 4 ، 6 و 7 در روزهای پنج شنبه عصر،کلاس مهتاب 3 در روز یکشنبه وکلاس مهتاب 5 سه شنبه عصر تشکیل می‌شود. این‌کلاس ها با مربی‌گری خانم‌ها جوادی، خسروی، فردوسی زاده، شکوهی، رمضانی، مظلومی وحایری تبار برگزار می شود. با توجه به روحیات بچه های مهتاب 4 تصمیم گرفته شد تا این کلاس با دو مربی که یکی در رشته روان شناسی تحصیل کرده اند اداره شود.

موضوعات آموزشی :
این ماه به دلیل  تعطیلات نوروز بعضی از کلاس ها یک جلسه یا دو جلسه تشکیل شد و بیشتر به مرور درس های گذشته، گفت وگوی آزاد، خواندن داستان های ساده ، جملات حکیمانه و بیان خاطراتی از نوروز سپری شد.

تغذیه:
تغذیه بچه های مهتاب، نان وتخم مرغ و گوجه، بسته مغزجات شامل پسته، تخمه، خرما، بادام زمینی، کشمش و نخودچی بود.

کلاس آفتاب (ویژه آقا پسر ها)
برای آقا پسرها تا كنون فقط يك كلاس با حدود 12 عضو برقرار مي باشد. كلاس در ساختمان جمكران و جمعه ها از ساعت 9 الي 12 برگزار مي شود.

زمانبندی كلاس:
9 الی 9:30 : گپ و احوالپرسی، صرف صبحانه و گفتگوی دوستانه و غیر مستقیم در خصوص یکسری آداب اجتماعی و دینی. (اخیرا صبحانه به نوبت توسط بچه ها تهیه می‌شود)
9:30 الی 10:30 : تدریس یک درس از کتاب آموزش روخوانی قرآن تاليف آقای علی قاسمی، تلاوت آياتي از سوره يونس بر اساس آنچه آموخته ایم، نکات آموزنده از آنچه تلاوت می‌شود (سعی بر مشارکت حداکثری بچه ها در آموزش و ارائه درس)
10:30 الی 10:45 : گپ و گفتگو و تبادل نظر در خصوص یک روایت کاربردی و کلیدی (اخیرا قرار شده هر جلسه یکی از بچه‌ها کتابی را که مطالعه کرده برای بقیه ارائه بده و در موردش صحبت کنه )
10:45 الی 11:45 : برنامه ورزشی (فوتبال زمين خاكي)

اخبار کلاسها:
در روز یکشنبه 29 فروردین جلسه مربیان با حضور خانم دکتر معلمی پیرامون بخش سوم محتوای درسی «مهارت های اجتماعی» که به صورت جزوه در اختیار مربیان بود، تشکیل گردید و توضیحات و نکات ضروری این بخش بیان شد. گزارش کامل این جلسه در لینک زیر قابل مشاهده است :

 گزارش جلسه كادر آموزش موسسه ـ 29 فروردین 139

به اشتراک بگذارید