بسمه تعالی

طرح توليد انيميشن يتيم در اسفند ماه سال 91 آغاز گرديد. همزمان با عقد قرارداد توليد با شركت نسل انديشه سبز(توليدكننده) موسسه مهر امام هادي (ع) ( كارفرما) در قالب يك فراخوان اقدام به تامين بودجه ساخت اين انيميشن از طريق خيرين موسسه نمود. با حمايت شركت حصين و برخي از خيرين مرحله فيلمنامه نويسي و استوري بورد با موفقيت پيش رفت و نهايتا انیميشن در بهمن ماه سال 93 تحويل موسسه گرديد.
هدف از توليد اين انيميشن ارايه نگاهي  زيبا نسبت به ايتام بود. متاسفانه آثاري كه معرف جايگاه ايتام در جامعه باشد در ادبيات و هنر ايران كمتر مشاهده شده است (همانند آثاري همچون بينوايان، بابا لنگ دراز، اليور توئيست و …) . همين  خلا باعث شده تا توجه جامعه و مردم نسبت به كودكان در حد لازم نباشد. اميدواريم توليد آثار اينچنين باعث توجه بيشتر جامعه نسبت به اين فرشته هاي كوچك و مروج نگاهي همراه با عزت انساني و خيرخواهي تعالي بخش باشد.
اولين اكران عمومي انيميشن در جشنواره رويش انجام شد و بابا موفق به دريافت جايزه از هيات داوران شد.

http://www.artfest.ir/festivals/21/20/?page=10&id=4371

همچنين اين انيميشن در جشنواره دوسالانه انيميشن تهران نيز شركت نمود

http://www.irna.ir/fa/News/81520159/

تشكر:
موسسه مهر امام هادي (ع) از عزيزاني كه از توليد اين انيميشن حمايت كردند و همچنين شركت حصين تشكر مي نمايد. همچنين از آقايان بهرام عظيمي، محمد ابوالحسني و خانم مهناز عادلي  كه با عشق اقدام به توليد اين اثر با  كمترين هزينه ممكن نمودند تشكر مي شود.

عوامل توليد:
کارگردان: بهرام عظیمی
تهیه کننده: محمد ابوالحسنی (موسسه نسل اندیشه سبز)
فیلمنامه: مهناز عادلی
سفارش دهنده: موسسه خیریه مهر امام هادی(ع) www.imamhadi.com
سرپرست گروه مدلسازی و کاراکتر: حمید علیخانی
ساخت کارکترها و فضاها و ریگ: حمید علیخانی، میرتوحید رضوی، حسام آقاجانی، سپهر حاج باقری
نورپردازی و کامپوزیت: یاشار جعفر خانپور
جانبخشی: لیلا شعبانی نژاد
نقاش زمینه: مرتضی رخت اعلا
تدوین: احسان عظیمی
روابط عمومی: حامد تاجیک

داستان و تصاوير انيميشن:
مريم كوچولو روستاشو در شب گم كرده. ناگهان ميبينه كه نوري از آسمان به زمين مياد و دنبال نور مي ره. ناگهان باغي را ميبينه كه پيرمردي در آنجاست. پيرمرد در بين زمين و آسمان معلق است و به مريم مي گه كه آمده تا آرزوي سه نفر را بر آورده كند و…

به اشتراک بگذارید