حقوق ماهیانه ايتام در بيستم آبان ماه سال 1393 به شرح ذيل  پرداخت گرديد:
مبلغ ماهيانه ایتام روز 20 هر ماه در محل مدرسه  امام هادی ع (تحت اشراف  موسسه) پرداخت مي گردد. تمامي اين مبلغ از طرف خیرین و متکفلین ایتام اهدا مي گردد. مبلغ ماهانه ایتام در آبان ماه60,509,000 (شصت میلیون و پانصد و نه هزار) تومان بود که به 1177 نفر از اين فرشته گان کوچک تقدیم گرديد. این ماه تعداد 17 نفر از ایتام توسط خیرین جدید مورد کفالت قرار گرفتند. همچنین 13 نفر از خیرین عزیز نیز پرونده کودک خود را واگذار و کفالت  ایتام خود را تمدید نکردند.

ميزان پایه حقوق هر يک از اين عزيزان مبلغ 30,000 تومان مي باشد که البته براي برخي بنا به واريز هاي متکفلينممکن است بيشتر نيز باشد. در ماه قبل (مهر ماه) اين مبلغ 58,300,000 (پنجاه و هشت میلیون و سیصد هزار)تومان بود که در ميان 1173 نفر از ايتام عزيز توزیع گرديد. با توجه به اینکه هر یک از خیرین کودکی بنام خود دارد و موسسه خود را ملزم می داند تا به تمام بچه ها ماهیانه را پرداخت نماید از دوستان تقاضا می کنیم که پرداختهای ماهانه را به شکل منظم انجام دهند. همچنین  دوستانی که توان و استطاعت مالی لازم را دارند می توانند مبالغ بیشتری را تحت عنوان کمک به کسری های حساب ایتام واریز  و شرح آن را  از طریق شماره پیامک 50002300 به ما اعلام دارند. دوستانی هم که  امکان ادامه همکاری با موسسه را ندارند نیز از طریق همین شماره پیامک به ما اطلاع دهند تا کودکشان به خیرین دیگر واگذار شود.

همچنین این ماه مبلغ 3,700,000 (سه میلیون و هفتصد هزار) تومان در حساب ماهانه ایتام کسری ایجاد شد. اغلب این کسری از طریق سهم امام (وجوهات) خیرین پرداخت گردید.از دوستان تقاضا می کنیم در صورتی که امکان  ادامه پرداختها را با موسسه ندارند به ما اطلاع دهند تا پرونده هایشان به خیرین دیگر واگذار شود.

 

یک خبر
موسسه در جهت ارتقا خدمات به فرشته های کوچک و ایجاد رابطه صمیمانه با کودکان اقدام به برگزاری کلاسهایی برای ایتام نموده است.هدف اصلی از راه اندازی این کلاسها ایجاد رابطه معنوی بین کودکان و موسسه است.در پرتو این رابطه موسسه می تواند بعنوان یک مشاور و دوست برای بچه ها خدمت کند.می توان کودکان را تشویق به ساختن آینده ای زیبا برای خود نمود.همچنین ارتباط کودکان با اجتماع و مشکلات درسی و روحی این کودکان را بررسی و در جهت حل آن اقدام نمود.آموزش نماز و مسایل مهم اعتقادی و احکام از موضوعات گنجانده شده در کلاسها است.هر کلاس نهایتا دارای ده دانش آموز است وکلاسها در مناطقی که کودکان زندگی می کنند تشکیل می شود.مدت هر جلسه یکساعت و نیم و هر هفته یبار پنجشنبه ها برگزار می شود.مربیان کلاسها  بمرور زمان با کودکان و خانواده های انها صمیمی می شوند و در صورتی که تشخیص به  ارایه خدماتی بیشتری از موسسه نسبت به خانواده ها را بدهند موسسه تلاش خودر را برای رفع  نیاز خانواده های مذکور انجام می دهد.تا کنون 5 کلاس برای بچه ها راه اندازی شده است و بزودی گزارشهای بیشتری در این مورد ارایه خواهد شد.

درهمین راستا با خانم دکتر شیرین معلمی(فوق تخصص روانشناسی کودک)و خانم شهام (مشاوره بالینی کودکان) جلسه ای برگزار شد و کودکانی که بلحاظ مشکلات روحی ناشی از نبود پدر نیاز به مشاوره یا درمان روانی دارند با حمایت موسسه تحت درمان در دوره زمانی لازم قرار می گیرند.

یک درخواست  مهم:
موسسه نیازمند  مربی برای توسعه تعداد کلاسها است.با توجه به اینکه فعلا کلاسها تنها برای دختر خانمها برگزار می شود از خانمهایی که ساکن قم هستند و علاقمندند به عنوان مربی برای کلاسها وقت بگذارند در خواست می شود با شماره تلفن9121510429تماس حاصل فرمایند.

 

به اشتراک بگذارید