نمی خوام اسم این متن رو بزارم نامه، بهتره بشه دلنوشته چون خطاب به همه کودکان سرزمین منه، همه پسران و دخترانی که آینده این کشور و امید این سرزمین هستند .

 گام اول : صبور باشید – همه ما در همه لحظه های زندگیمون سختی و مشکلات کوچیک و بزرگی رو تجربه می کنیم . پس صبر، درس اول زندگی می تونه باشه ، که اگر صبر داشته باشیم می تونیم رفته رفته بهتر و بهترین رو داشته باشیم. با صبر کردن بهتر می شنویم ، بهتر می  بینیم، بهتر فکر می کنیم و بهتر تصمیم می گیریم.

 گام دوم : همراه باشید   با کسانی که هستی، زندگی می کنی و یا اینکه زندگی خواهی کرد همراه باش ، حتی قدمی کوچک. دل به دلشون بده، حتی با کسایی که هیچوقت به جای تو نبودند و به جای تو زندگی نکردند و شرایط تو رو درک نکردند، شاید تو این برهه زمانی خواست خدا اینه که سر راه تو باشن و بتونی با همراهی و همدلی کردن ازشون  به خدا نزدیک تر بشی.

 گام سوم : مهربان باش – با همه ، با هستی ، با روز با شب ، با خواب حتی با بیداری. وقتی مهربان باشی همیشه یه حس خوب تو قلبته و یه آیینه توی چشمت که فقط ازش محبت دیده می شه که می گن چشم آیینه قلبه. همونطور که خدا وعده داده مهربان باشید تا منم با شما مهربان باشم.

 گام چهارم : سخت نگیر  مشکلات مانند توپی هستند که تو به دیوار روبروت می کوبی هرچه محکمتر ضربه بزنی، با شتاب بیشتری به سوی تو بر می گرده. پس سخت نگیر، همه چیز در این دنیا در حال گذر است هم غم، هم شادی. پس دنبال راه حل باش.

 گام پنجم : مبارزه کن  حق دادنی نیست، گرفتنیه. وقتی با فکر و تدبیر عمل کنی  پس کارها به درستی پیش می ره و حق با توست. هیچوقت کمبود پدر و مادر نشانه ضعف آدمی نیست، انسان فقط و فقط در مقابل پروردگار عالمیان ضعیفه چون توانای مطلق خداست. پس اون خودش تو رو اشرف مخلوقات خلق کرده، همیشه و همه جا سعی کن مایه مباهات خدا باشی و مطمئن باش خدا همراه توست.

 گام ششم : نگران نباش همانطور که دیروز وانماندی، امروز هم در نمی مانی و فردا نیز در نخواهی ماند. چون خدا با توست.

گام هفتم : میانه رو باش در همه حال اعتدال نگه دار. چون افراط و تفریط همیشه مایه ضرر آدمیه .

گام هشتم : قضاوت نکن هیچ کس و هیچ چیز رو ولو زمانی که در آن موقعیت قرار گرفتی قضاوت نکن که قاضی مطلق خداست و حکم حکم الهی ست، و بدون هر گنهکار آینده ای داره و هر پرهیزکار گذشته ای.

گام نهم : مثبت فکرکن به نظرم از همه گام ها مهمتره چون یادت باشه هر چیزی که تو فکرت باشه، یه روزی همون می شه، پس به چیزای خوب فکر کن و همیشه بهترین ها رو، هم برای خودت بخواه هم برای اطرافیانت تا به بهترین ها برسی.

 کلام آخر : برای خانه همسایه ات هم چراغ آرزو کن ، قعطا حوالی خانه ات روشن تر خواهد شد.

 

موسسه مهر امام هادی:
با تشکر از این دوست عزیز.دوستان دیگر نیز می توانند دیدگاه ها و یا خاطراتشان را برای ما ارسال کنند تا برای همه  اعضای موسسه قابل استفاده باشد.

 

 

به اشتراک بگذارید