تاکنون خیریه مهر امام هادی علیه السلام با کمک خیرین محترم توانسته است 9 باب منزل برای ایتام در مناطق محروم جنوب کرمان بسازد.

برای مشاهده گزارش کامل تمامی منازل به لینک زیر مراجعه کنید

خانواده شماره هفت: شهرستان قلعه گنج.روستای سورگ آباد

وضعیت:تکمیل شده(25/3/99)
هزینه ساخت:50 میلیون تومان
سهم موسسه:25 میلیون تومان

در سفر زمستان به قلعه گنج به منزل حصیری خانواده ای با دو فرشته یتیم  در روستای سورگ الاد  جنوب کرمان رفتیم.پدر خانواده افغانستانی بوده و مادر ایرانی .به همین دلیل بچه ها هنوز شناسنامه نداشتند  و تحت پوشش کمیته امداد  هم  نیستند و یارانه  نیز نمی گیرند.مادر خانواده خانم جعفری هستند و دو کودک به نامهای عسل وا رش دارند.به لطف خداوند  و با مشارکت موسسه  کار ساخت این منزل در تاریخ 24/11/98 شروع شد و در تاریخ 25/3//99 به پایان رسید.

تصاویر منزل قبلی خانواده

تصاویر منزل جدید خانواده

فیلم از مراحل ساخت منزل خانواده شماره 7

خانواده شماره هشت:شهرستان قلعه گنج.منطقه ریگ آباد.چاهداد خدا .روستای چاه زردان

وضعیت:تکمیل شده(تاریخ 20/3/99)
سهم  موسسه 7.5 میلیون تومان
مدتی قبل  منزل مسکونی خانواده ای در روستای چاه زردارن بر اثر انفجار حاصل از نشتی کپسول گاز تخریب شد.متاسفانه در این حادثه پدر خانواده جان باختند . خانم نارویی مادر خانواده  وفرزانه  دختر خانواده نیز بدلیل جراحات راهی بیمارستان شدند.پدر خانواده که کارگری ساده بود  بدلیل شیوع کرونا و بیکاری به روستای خود باز گشته بود.مردم روستا پس از مشاهده این حادثه دلخراش تصمیم گرفتن  مبالغی بین خودشان جمع و این خانه را ترمیم نمایند که موسسه نیز توفیق داشت در کنارشان باشد.

تصاویر منزل خانواده بعد از انفجار گاز

تصاویر منزل جدید خانواده

خانواده شماره نه:جنوب کرمان شهرستان قلعه گنج

وضعیت در حال ساخت(تاریخ شروع:25/3/99)

خانم احمدی دارای سه فرزند هستند.دخترشان ازدواج کرده و پسرشان دانشجو هست و دختری ۱۸ ساله دارندکه معلولیت ذهنی شدید دارد.پسر ایشان کارگر فصلی است و در کنار درس کار هم می کند.خانم احمدی و دخترش تحت پوشش بهزیستی هستند.خانم احمدی دیابت دارند وبخش مهمی از یارانه و مستمری بهزیستی را صرف درمان و تهیه انسولین می کنند.
ایشان بخاطر فرسودگی شدیدمنزل قدیمی به همراه دختر معلولش درمنزل دامادش زندگی می کند.داماد زندانی است و با ایشان اختلافاتی دارد و درمواقع حضورش گاهی دختر معلول ذهنی را از منزلش بیرون می کند.

همسر خانم احمدی قبل از فوتش،ساخت منزلی را شروع کرده بود که با فوت او در سال ۸۴،ساخت منزل متوقف می‌شود.

 بنابراین؛بجهت نیازمند بودن این خانواده ونیز شرایط خاص نگهداری یک معلول ذهنی؛ تلاش داریم با مشارکت در ساخت بخشی از منزل نیمه کاره(یک اتاق، آشپزخانه و سرویس بهداشتی) شرایط مناسب تری برای این مادر سرپرست خانوار فراهم گردد و درآرامش بیشتری بتواند از دختر معلولش نگهداری کند.