بسمه تعالی

کلاس های آفتاب و مهتاب (ویژه دختران و پسران) در سه مقطع سنی ( 7-11)، (12-15) و (16-22) تشکیل شده است که تعداد آنها بین 160 تا 170 نفر در هر هفته متغیر هستند. این کلاس ها هر هفته یک جلسه برقرار می باشد.

محتوای آموزشی این کلاس ها شامل دو بخش می باشد:
1) قرآن و معارف اسلامی (45 دقیقه)
2) آموزش مهارت های اجتماعی با محوریت هوش هیجانی (خود آگاهی ،احساسات و…) (45دقیقه)

  کلاسهای  مهتاب (ویژه دختران)
کلاس های مهتاب در 8 کلاس برای دختران موسسه در روزهای پنج شنبه در دو نوبت صبح (مهتاب 1-7-4) و عصر (مهتاب 2-3-5-8) برگزار می شوند. این کلاس ها در پنج مکان جمکران، خیابان شهرقائم،خیابان کلهری،خیابان کوثر و خیابان شاه ابراهیم تشکیل می شوند. تعداد بچه ها در این کلاس ها بین 130-140 نفر متغیر میباشند.

انس با قرآن و اهلبیت (7-11 سال)
در بخش روخوانی، سوره نبأ، مطففین و آیه 1-3 سوره مائده (آیه ولایت) قرائت شد. از کتاب پند های پدرانه نیز داستانهایی بیان شد.

انس با قرآن و اهلبیت (12-15 سال)
در بخش روخوانی آیاتی از سوره ملک (کل سوره و اتمام آن)، سوره نوح (20-28) و سوره جن (1-6) تلاوت شد. این ماه پیرامون موضوعات لجاجت قوم نوح، دلیل ساختن بت، بیان کلی از محتوی سوره جن و … همراه ذکر روایات و داستان مطالبی بیان شد. همچنین آداب ورود به محرم یادآوری گردید. در مورد سوالات متفرقه بچه ها پیرامون دین مسیحیت و دلیل تفاوت دیه زن و مرد و … گفتگوهایی صورت گرفت.

انس با قرآن و اهلبیت (16-22 سال)
در بخش انس با قرآن کریم تا آیات 124 سوره بقره تلاوت شد. موضوعات تکریم خانه کعبه، دعای حضرت ابراهیم در مورد کعبه و ساکنان آن و … مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین درس احکام بخش واجبات نماز تدریس شد.

بخش مهارت های اجتماعی
این ماه در اکثر جلسات موضوع جرأت ورزی (بر اساس کتاب ارایه شده)، قاطعیت، ارتباط منفعلانه و … به روش اجرای نمایش، و پرسش و پاسخ و … آموزش داده شد.

 اخبار شهریور ماه کلاسهای مهتاب
1) به مناسبت مقرون شدن این ماه با عید غدیر و قربان در جلسات مهتاب جشن برپا شد و هدایایی اهدا شد.
2) ارودی تفریحی آموزشی دهکده صبا برگزارشد که تصاویر آن در آخر گزارش می آید. جهت مشاهده گزارش کامل این اردو به این لینک مراجعه نمائید.
3) نمایشگاه نمد با هنر نمایی تعداد 10 نفر از بچه های مهتاب 2 در سالن شهید آوینی ارشاد به مدت 4 روز برگزار شد. تصاویر این نمایشگاه در آخر گزارش خواهد آمد.

کلاسهای آفتاب (ویژه پسران)
بخش آموزش موسسه امام هادی (ع) دو کلاس برای پسرها برگزار می کند. بچه های کلاسهای آفتاب همگی بین 11 تا 15 سال سن دارند و تعداد بچه های کلاسها در حال حاضر 30 نفر می باشند.

کلاس آفتاب 1 (جمکران):
جمعه ها ساعت 9 صبح ساختمان جمکران شاهد حضور حدود 15 نفر از بچه‌ها هستیم. بعد از گپ و احوالپرسی؛ جلسه قرائت قرآن کریم و  تمرین قواعد روخوانی تشکیل می‌شود که این ماه تمرکز بر سوره مبارکه واقعه بود. بعد از جلسه قرآن ضمن پذیرایی در مورد موضوعی کاربردی در زندگی با بچه‌ها گفتگو صورت میگیرد. بعد از کلاس هم برنامه سرگرمی و ورزش برقرار است. جلسه مصادف با شروع محرم مراسم عزاداری برقرار بود و نوحه خوانی توسط سه نفر از بچه‌ها صورت گرفت.

 کلاس آفتاب 2 (شهرقائم):
پنجشنبه ها با اقامه نماز جماعت ظهر کلاس شروع می شود. بعد از نماز برنامه تلاوت قرآن کریم و برنامه قرآنی و سرگرمی برگزار می شود و در پایان هم برای ایجاد تنوع برنامه ورزشی یا مسابقه هست. این ماه دو جلسه به علت اردوی روز 23 شهریور ماه به دهکده صبا  و مسافرت مربی کلاس  در دهه اول محرم  تشکیل نشد.

اخبار شهریور ماه کلاسهای آفتاب
1) خیریه منادیان مهربانی (بچه های کلاس جمکران) که از افراد پیر و از کار افتاده حمایت می کنند و با شناسایی این بزرگواران کمکهای مالی مانند خرید نان، پر کردن کپسول گاز و … را انجام میدهد در حال حاضر 5 خانواده را تحت نظارت و حمایت خود دارد.
2) ایستگاه صلواتی به مناسبت عید سعید غدیر توسط بچه‌های جلسه شهر قائم برقرار شد که تصویر آن را می توانید در ذیل گزارش ببینید.
3) بیست و سوم شهریور ماه اردوی یکروزه ای با بچه ها داشتیم و در ضمن اردو از بچه ها برای  تشکیل یک کلاس جدید دعوت کردیم. جهت مشاهده گزارش کامل این اردو به این لینک مراجعه نمائید. همچنین چند جلسه فوتبال و استخر با بچه ها داشتیم.