کلاس های آفتاب و مهتاب (ویژه دختران و پسران) در سه مقطع سنی ( 7-11)، (11-15) و (16-22) تشکیل شده است که تعداد آنها بین 160 تا 170 نفر در هر هفته متغیر هستند.این کلاس ها هر هفته یک جلسه برقرار می باشد.

محتوای آموزشی این کلاس ها شامل دو بخش می باشد:
1) قرآن و معارف اسلامی-(45 دقیقه)
2) آموزش مهارت های اجتماعی (خود آگاهی ،احساسات و…)-(45دقیقه)

  کلاسهای  مهتاب (ویژه دختران)
بخش آموزش مؤسسه امام هادی (علیه السلام) هشت کلاس برای دختران برگزار می کند که پنج کلاس در روزهای پنج شنبه عصر از ساعت 3-5 و دو کلاس در پنج شنبه صبح از ساعت 10-12 (مهتاب 4-7) و یک کلاس در سه شنبه عصر (ساعت 3-5) برقرار می باشد. تعداد فرشته های این کلاس ها از 130-140 نفر متغیر می باشند.

 موضوعات دینی گروه 7-11 سال
این ماه سوره های انشراح، تین، سه آیه ابتدای سوره حجرات همخوانی و تلاوت شده. همچنین مباحث حجاب و اهمیت آن، تأکید برمسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان، آداب سلام کردن و مصافحه … بصورت اجرای نمایش، نقل داستان بیان شدو جهت سرگرمی حل معما و چستان و لطیفه سپری شد.

موضوعات دینی گروه سنی 11 تا 15 سال
بهمن ماه تا پایان آیه 14 سوره لقمان و 33 سوره قلم تلاوت شد. و پیرامون موضوعات حسن خلق، صفات دشمنان پیامبر، مهدویت (زنان رجعت کننده)، آفرینش آسمان و زمین بصورت نقل داستان، خواندن شعر و کنفرانس (توسط برخی از بچه ها) بیان شد.

 موضوعات دینی گروه سنی 15 تا 21 سال
در این ماه از ایات 63 تا 93 سوره بقره تلاوت شدو موضوعات   نجات انسان از خسران ، صبر و پایداری در مورد کسانی که حکم خدا را نسخ کردند  ، ایمان و اعتقاد به پیامبران بیان گردید.
همچنین  احکام  وضوی جبیره وانواع غسل( ترتیبی و ارتماسی) توضیح داده شد .

 آموزش مهارت های اجتماعی و تبیین هوش هیجانی:
بهمن ماه همه کلاسها در مورد  مهارت شناخت خشم و کنترل ان تمرین نمودند.

اخبار بهمن ماه کلاسهای مهتاب
1) دوم بهمن  ماه جلسه ی مربیان با حضور خانم دکتر معلمی(فوق تخصص روانشناسی کودک و نوجوان)برگزار گردید.در این جلسه  مربیان گزارش عملکرد  ماه گذشته خود را به همراه سوالاتشان مطرح و خانم معلمی  به تبین مراحل اموزش بچه ها در مهارت کنترل خشم پرداختند
2) به مناسبت تولد حضرت زینب (س) در بعضی از کلاس ها جشنی برگزار شد .
3) جلسه ای با حضور مادران  در  کلاس مهتاب 2 برقرار گردید  وگفتگو پیرامون مسایلی که در این کلاس به دخترانشان اموزش داده می شود صورت گرفت. همچنین به مادران  مطالبی در مورد موضوعات مهم ارتباط با نوجوانانشان در این سن بیان گردید.
4) تاریخ 21 بهمن ماه درس احکام در کلاس مهتاب 4 برگزار شد .
5) برای شفای فاطمه خانم (که از بچه های مهتاب 6 می باشد ) حدیث شریف کسا توسط بچه ها در تمام کلاس ها خوانده شد و بچه هابرای سلامتی او دعا کردند .
6) جلسه فوق العاده مربیان با حضور خانم دکتر معلمی پیرامون  نحوه تدریس مهارتهای کنترل خشم بوسیله بازی مخصوص که  توسط موسسه  تهیه شده است  اموزش داده شد .
7) به مناسبت پیروزی انقلاب در بعضی از  کلاس ها برنامه جشن برگزار گردید .

کلاسهای آفتاب (ویژه پسران)
بخش آموزش موسسه امام هادی (علیه السلام) دو کلاس برای پسرها برگزار می کند. بچه های کلاسهای آفتاب همگی بین 11 تا 15 سال سن دارند و تعدا بچه های کلاسها در حال حاضر 30 نفر می باشند.

کلاس آفتاب 1 :
این کلاس جمعه صبح (در منطقه جمکران) با حدود 15 نفر برگزار می شود. بعد از گپ و احوالپرسی با کمک بچه‌ها جلسه قرآن برقرار می شود و ضمن قرائت قرآن کریم، تمرین قواعد روخوانی با محوریت کتاب آقای علی قاسمی بیان می گردد.   در ادامه با جمع آوری قرآن ها، مسئول بخش کتابخوانی، کتابهای  “محمد مثل گل بود” را می آورد – که محتوی موضوعات کاربردی و مهارتهای اجتماعی به سبک زندگی نبوی است –  و ضمن پذیرایی با کمک بچه ها مشغول خواندن یک یا دو موضوع از کتاب می شویم و در مورد هر موضوع بین بچه‌ها تبادل نظر صورت می‌گیرد. همچنین به درخواست بچه‌ها به شخصیت حضرت اباالفضل العباس ع پرداختیم.
بعد از کلاس هم با مسئولیت دو نفر از بچه ها مسابقه پرتاب دارت یا فوتبال داشتیم.

 کلاس آفتاب 2 :
این کلاس پنجشنبه ها در منطقه شهر قائم با حدود 15 نفر برگزار می شود.  با تقسیم کار بین بچه ها جهت برگزاری نماز جماعت ظهر و پرداختن به نکاتی پیرامون نماز و نماز جماعت ؛کلاس شروع شد.  در ادامه پرداختن به قرائت و آموزش روخوانی و حفظ سوره مبارکه واقعه در دستور کار قرار داشت و جالب اینکه خود بچه ها از مربی درخواست مسابقه قرآن بین کلاس‌ها داشته اند.
در کنار قرائت و روخوانی قران برخی از معارف قرانی مثل ترجمه برخی ایات و داستان نزول و همچنین معماهای قرانی و… مطرح می‌شود. همچنین به مسایل تربیتی مثل راههای کنترل خشم، احترام به والدین، عاقلانه بودن دین، کمک به دیگران در قالب داستان و حدیث مطرح شد. در پایان برای ایجاد تنوع برنامه ورزشی  یا مسابقه برگزار می‌شود.

اخبار بهمن ماه کلاسهای آفتاب
1) سه جلسه از کلاس آفتاب 3 در منطقه امامزاده ابراهیم قم با تعداد اندک بچه‌ها برگزار شد و بیشتر زمان کلاس به معارفه و پرسش و پاسخ و قرایت قرآن سپری شده است.
2) خیریه‌ی مناديان مهربانی (که توسط بچه های کلاس جمکران جهت کمک به نیازمندانی که می شناسند) بچه‌های کلاس جمکران سه خانواده از سالمندان تحت پوشش خود را با سر زدن و احوالپرسی ، پرداخت قبض برق، پر کردن کپسول گاز، توزیع بسته‌های گوشت و… مورد حمایت قرار داده است.

نمونه نمد بافی و کاردستی کلاس مهتاب 3

کلیپ شعرخوانی یکی از بچه ها در کلاس مهتاب 3