کلاس های مهتاب (ویژه دختر خانمها)
شهریور ماه کلاس های مهتاب (دختران) در سه مقطع سنی ( 7-11)، (11-15) و (16-22) تشکیل گردید و تعداد دانش آموزان 123 نفر بود. این کلاس ها در هر هفته یک جلسه و در مناطق شاه ابراهیم (در ساختمان کمیته امداد)، خیابان کلهری (در مجتمع امیر المومنین)، خیابان کوثر (درمجتمع اهل کسا) و جمکران (ساختمان موسسه) برگزار می شود.

محتوای آموزشی کلاس ها شامل دو بخش است: الف) قرآن و معارف اسلامی ب) آموزش مهارت های اجتماعی.

موضوعات آموزشی مقطع سنی 16-22 سال:
بخش معارف اسلامی: با اتمام سوره نور برای روخوانی از ابتدای سوره بقره آغاز كردیم. همچنین پیرامون موضوعات صفات متقین، کافران و هدف از آفرینش همراه با داستان مطالب ارایه گردید.

بخش مهارت های اجتماعی: با موضوع خود آگاهی (دو جلسه ) و پاسخ گویی به سوال های بچه ها (موضع آزاد ) صحبت گردید.

 موضوعات آموزشی گروه سنی 11-15 سال:
بخش معارف اسلامی: آیاتی از سوره لقمان (تا آیه 17) و ملک (آیه 1- 5) به شكل روخوانی تلاوت شد. همچنین پیرامون محتوای کلی و فضیلت سوره ملک و موضوع امر به معروف و نهی از منکر (سوره لقمان) به همراه ذکر روایات و داستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بخش مهارت های اجتماعی: با موضوع خود آگاهی (صندلی پادشاهی، چه چیز گم شده؟) و پاسخ گویی به سوال های بچه ها (موضوع آزاد ) برگزار شد.

موضوعات آموزشی گروه سنی 7-11 سال:
معارف اسلامی: چند آیه از سور بلد و شمس توسط بچه ها تلاوت شد، همچنین آیات حفظ شده در جلسات قبلی و موضوعات آیات گذشته مرور گردید. پیرامون موضوعات فضیلت سوره بلد، انواع سفر، نماز و حجاب با اجرای نمایش و بازی و شعر و داستان مطالب شیرینی برای بچه ها بیان شد. در ضمن با مصادف شدن شهادت دو امام بزرگوار امام جواد (ع) و امام محمد باقر (ع ) مختصری از فضایل و کرامات ایشان (ع) با بیان روایات و داستانی بیان شد.

بخش مهارت های اجتماعی: با موضوع خود آگاهی (کامل کردن پرسش ها) و بازی چه چیزی گم شده؟ برای كودكان انجام شد.

اخبار شهریورماه کلاس های مهتاب
1) این ماه با مصادف شدن روز شهادت دو امام بزرگوار امام جواد (ع) و امام محمد باقر (ع) مراسم بزرگداشت این روز با خواندن چند مقطع از زیارت اربعین و دعای توسل در بعضی از کلاس ها برگزارشد.
2) تغذیه دوبار این ماه توسط یکی از بچه های کلاس مهتاب 2  آماده شده بود (یک نوع نان سنتی ) و هزینه آن از طریق موسسه پرداخت شد.
3) کتابهایی كه در طی چند ماه گذشته به كتابخانه اهدا شده بود با کمک 3 نفر از بچه ها از نظر موضوع چینش شدند.
4) گوشت قربانی عید قربان كه توسط خیرین موسسه اهدا شده بودند به بعضی ازبچه های کلاس و مربیان داده شد.
5) جشن با شکوه غدیر که با همکاری بچه ها و مربیان برنامه ریزی و اجرا گردید. برای مشاهده گزارش آن كلیك كنید.
6) مسابقه درست کردن و تزئین سالاد در کلاس مهتاب 3 بین بچه ها برگزار گردید.

کلاس آفتاب (آقا پسرها )
جمعه صبح‌ها در ساختمان جمکران موسسه 8:30 تا 11 پذیرای بچه‌ها هستیم. ابتدا با گپ و احوالپرسی و صرف صبحانه‌ی تهیه شده توسط خود بچه ها شروع می‌کنیم. در ادامه برنامه قرائت و روخوانی قرآن توسط بچه ها (که همینک صفحه 25 هستیم) با محوریت کتاب آقای علی قاسمی داشتیم.

همچنین هر هفته یک موضوع از کتاب “محمد مثل گل بود”، موضوعات « چرا باید حمام برویم؟ چرا باید ناخن بگیریم؟ و… » را به کمک بچه‌ها خواندیم و در مورد هر موضوع بین بچه‌ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت. مثل گذشته سعی بر مشارکت حداکثری بچه ها در آموزش و ارائه درس و همچنین تبادل نظر و گفتگوی هدفمند بود. در انتهای هر جلسه هم مسابقه پرتاب دارت داشتیم که بچه های گوشه‌گیر را هم به میدان آورده و از لاک خودشون به این بهانه خارج شدند و به امتیاز بالا جایزه اهدا شد.

در این ماه هم مثل گذشته بخشی از کارها با مسئولیت خود بچه‌ها انجام شد، مثلا برگزاری جلسه قرآن، برگزاری مسابقات دارت، برگزاری جلسه خواندن کتاب. در روز 26 شهریور آخرین جلسه دوره تابستانی برقرار گردید و قرار شد بچه هایی که علاقه‌مند هستند، 2 مهر به همراه ولی خود جهت ثبت نام سال جدید تشریف بیاورند.